رشت رویایی- حسن اکبری ادامه داد:مهمترین برنامه ما در آینده تولید النترا و توسان است و انتظار داریم در سه ماه اول سال آینده اولین سری النترا با قیمت ۱۵۰ میلیون تومان تحویل مشتری دهیم که این قیمت ۲۵ درصد پایین تر از مدل وارداتی آن است.

به گزارش ایلنا، معاون فروش و بازار یابی کرمان موتور در نشست خبری در واکنش به برخی انتقادات در خصوص افزایش چند میلیونی سانتافه گفت: هیچ افزایش قیمتی بی‌دلیل نیست و پارامترهای مختلفی در این امر تاثیر گذار است ما مجبور شدیم به سبب افزایش قیمت ارز طی سال جاری و بالا رفتن تعرفه‌ها قیمت خودروهای وارداتی خود را افزایش دهیم، در حالی‌که به میزان سود ما اصلا افزوده نشده است.

حسن اکبری ادامه داد: مهم‌ترین برنامه ما در آینده تولید النترا و توسان است و انتظار داریم در سه ماه اول سال آینده اولین سری النترا با قیمت ۱۵۰ میلیون تومان تحویل مشتری دهیم که این قیمت ۲۵ درصد پایین تر از مدل وارداتی آن است.

وی ادامه داد:برای تولید توسان نیز مطابق مذاکراتی که داشتیم انتظار داریم در سه ماه اول سال ۹۸ به تولید انبوه برسیم این درحالی است که در حال حاضر دو خودروی آی ۲۰ و اکسنت از محصولات هیوندای ساخت داخل شده‌اند و درصد داخلی سازی آنها حدود ۳۰ درصد است ضمن آنکه با این شرکت کره‌ای در حال مذاکره‌ایم تا درصد داخلی‌سازی این محصولات را به حدود ۵۰ درصد افزایش دهیم.

اکبری ادامه داد: بهای قطعی دو محصول هیوندای شامل سانتافه و توسان بر اساس افزایش شدید حقوق و عوارض گمرکی ( از ۴۰% به ۷۵% و از ۵۵% به ۹۵% ) و نرخ ارز طی چند ماه گذشته به زودی اعلام می‌شود.

بر این اساس افزایش قیمت در بهای فروش شرکت برای خودروهای هیوندای سانتافه حدود ۶۱۰ میلیون ریال و برای توسان حدود ۵۵۰ میلیون ریال خواهد بود. البته در چند روز گذشته شایعاتی مبنی بر افزایش ۸۰۰ میلیون ریالی در سانتافه مطرح گردیده بود که با اعلام قیمت های جدید منتفی می گردد. این میزان افزایش در تمامی خودروهای مشابه نیز اتفاق افتاده که نشان دهنده افزایش یکسان در هزینه های واردات خودرو برای تمامی برندها است. البته افزایش در هزینه های شماره گذاری و مالیات بر ارزش افزوده بر اساس ابلاغ های انجام شده در مراکز شماره گذاری پرداخت خواهد شد.