معاون خدمات شهری شهرداری رشت:
چهارشنبه‌سوری در کنار شهروندان هستیم

رشت رویایی- معاون خدمات شهری شهرداری رشت گفت: شهرداری رشت با تمام تجهیزات در چهارشنبه آخر سال در کنار شهروندان خواهد بود.

علی بهارمست

علی بهارمست در گفت‌وگو با ایسنا ، ضمن اشاره به اقدامات شهرداری رشت در پیشگیری از بروز حوادث و حفظ سلامت شهروندان در چهارشنبه پایانی سال اظهار کرد: چهارشنبه سوری شبی است که می‌توان با رعایت نکاتی ساده و آسان آن‌را به شبی خاطره ساز، به یاد ماندنی و مفرح تبدیل ساخت یا با بی‌تدبیری، عدم کنترل رفتار‌های تکانشی و غیر معقول آن را به شبی سیاه و دردآور برای خود و سایرین مبدل کرد.

وی افزود: در این روز سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنیرشت، حوزه های خدمات شهری مناطق پنج گانه و نواحی ۱۵ گانه شهرداری رشت با تمام ظرفیت خود به همراه اکیپ‌های مختلف با تجهیزات کامل به صورت آماده باش در نقاط مختلف شهر حضور خواهند یافت.

بهارمست از شناسایی نقاط حساس و حادثه خیز توسط این سازمان خبر داد و گفت: در این روز ۲۳۴ نفر آتش نشان برای کنترل حوادث احتمالی در این نقاط حاضر و آماده ارائه خدمات به شهروندان خواهند بود.

جانشین اول ستاد مدیریت بحران با بیان اینکه سازمان آتش نشانی به تنهایی نمی‌تواند حوادث این روز را کنترل کند،گفت:در کنار  آتش نشانان عزیز، پیمانکاران سازمان پارکها و فضای سبز و همچنین کارشناسان این حوزه جهت جلوگیری از روشن کردن آتش و آسیب به فضای سبز در سطح پارکها به صورت آماده باش حضور خواهند یافت.

بهارمست ایجاد فضای ایمنی را مرهون عزم همگانی دانست و افزود: یقینا خانواده‌ها در پیشگیری از حوادث و آسیب های چهارشنبه آخر سال نقش پررنگ و مهمی را ایفا خواهند کرد چرا که با تبین خطرات و آموزش رعایت نکات ایمنی در این زمینه برای فرزندان خویش باعث کاهش خطرات این روز می شوند.

وی از شهروندان خواست،از نگهداری هرگونه مواد محترقه و تهیه و ساخت وسایل آتش بازی به خصوص در منزل و زیر زمین جدا خودداری کنند و در صورت هرگونه بروز حریق یا حادثه ضمن حفظ خونسردی در اسرع وقت با شماره تماس ۱۲۵ مرکز ستاد فرماندهی آتش نشانی تماس گرفته و مراتب را با ذکر نوع حادثه و نشانی دقیق اطلاع دهند.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت: با توجه به نزدیک شدن به سال نو، شور و اشتیاق مردم برای خرید و آماده شدن برای استقبال از نوروز و میهمانان نوروزی، موجب افزایش چشمگیر ترددهای درون شهری و ازدحام جمعیت در هسته مرکزی شهرنیز طی این روزها خبر داد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz