تشکیل ستاد اضطراری افراد در راه‌مانده با مشارکت هلال‌احمر

رشت رویایی- معاون خدمات شهری شهرداری رشت گفت: با هماهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی قراردادی مبنی بر تشکیل ستاد اضطراری افراد در راه مانده با هلال احمر منعقد شد.

به گزارش ایلنا، معاون خدمات شهری شهرداری رشت گفت: با هماهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی قراردادی مبنی بر تشکیل ستاد اضطراری افراد در راه مانده با هلال احمر منعقد شد که براین اساس ۴۰ تخته پتو و چادر و دستگاه های گرمایشی در سالن آتش نشانی میدان انتظام در نظر گرفته می‌شود. در سازمان آرامستان نیز با پیش‌بینی های به عمل آمده هیچ مشکل و خدشه‌ای در عملیات خدمات رسانی به شهروندان برای اموات نخواهیم داشت.

علی مقصودی گفت: طبق برنامه‌ریزی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت با پنج سازمان‌های مردم نهاد منتخب مناسب در طول روز ۱۰ نفر داوطلب ثابت در محل استقرار معین شده ۵ منطقه شهرداری در موارد برف تکانی درختان و یاری رسانی به شهروندان در صورت نیاز کمک نمایند.

او در ادامه به بحث لزوم اطلاع رسانی درست و به موقع در طول شبانه روز پرداخت و گفت: با هماهنگی مدیریت ارتباطات شهرداری رشت طی نشستی مقرر شد اطلاع رسانی وآگهی های زمان بحران بارش برف به شهروندان در اسرع وقت صورت بگیرد.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت گفت: در حوزه بازرسی نیز واحد سامانه ۱۳۷ به عنوان نقطه قوتی در زمان بحران است و با پاسخگویی ۲۴ساعته اطلاعات دریافتی مربوط به نواقص از سطح شهر را به مدیران نواحی مختلف مناطق منتقل می نماید تا بدون درنگ رفع گردد.

علی مقصودی با اشاره به کندی سرعت عملیات جمع آوری زباله در بارش برف گفت: با هماهنگی سازمان مدیریت پسماند مکان‌های موقتی برای جلوگیری از وقفه در انتقال زباله‌های شهری پیش‌بینی شد.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت با اشاره به اینکه سیستم نظارتی بازرسی و حراست درحوزه مناطق با نظارت بر عملکرد سازمان‌ها سیستم های برداشت اطلاعات را رصد می‌کنند گفت: حسب اطلاع مدیریت بحران مناطق نسبت به جانمایی کیسه‌های شن از روز پنجشنبه در خیابان‌های اصلی و میادین سطح شهر اقدام شد.

او ادامه داد: براساس فراخوان ۵ منطقه شهرداری، ۵۲ خودروی عملیات درون شهری از روز جمعه به جایگاه‌های معین شده منتقل خواهند شد و مانور درون منطقه ای خواهند داشت.

علی مقصودی تاکید کرد: طبق اطلاعات دریافتی از سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری با توجه به احتمال وزش باد شدید با سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت و مواجهه با بارش مداوم برف شدید طی ۴۸ساعت، هرس شاخه های درختان برای ممانعت از شکستن شاخه ها در سطح شهر انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *