رشت رویایی- معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: طبق بررسی های مداوم دانشگاه علوم پزشکی گیلان هر ۴۸ ساعت در استان سه مورد بیمار مبتلا به سرطان پستان، دو مورد سرطان معده، دو مورد سرطان روده و یک مورد بیمار مبتلا به سرطان تیرویید شناسایی می شوند.

به گزارش ایسنا، دکتر علی داودی، معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه اول لغایت هفتم بهمن هر سال هفته سرطان نامگذاری شده است، گفت: به طور متوسط در استان گیلان سالانه ۳ هزار و ۸۰۰ مورد بیمار جدید به مجموع بیماران مبتلا به سرطان استان اضافه می شود.
او با بیان اینکه خوشبختانه شرایط درمان و کنترل این بیماران در استان فراهم است، گفت: ترتیب شیوع سرطان در گیلان بدون در نظر گرفتن جنسیت به ترتیب پستان، معده، روده، و تیرویید است.

این مقام مسئول اضافه کرد: طبق بررسی های مداوم دانشگاه علوم پزشکی گیلان هر ۴۸ ساعت در استان سه مورد بیمار مبتلا به سرطان پستان، دو مورد سرطان معده، دو مورد سرطان روده و یک مورد بیمار مبتلا به سرطان تیرویید شناسایی می شوند.

داودی، ضمن تشکر از تلاش همکاران خود در حوزه سلامت و بهداشت در شناسایی و درمان بیماران، عنوان کرد: شاخص بروز سرطان در گیلان(بدون در نظر گرفتن سرطان های پوست) ۱۴۰ نفر در یکصد هزار نفر جمعیت می باشد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به اجرای فعالیت های منظم در زمینه آموزش پیشگیری از ابتلا به سرطان ابراز امیدواری کرد که آمار مبتلایان به سرطان در گیلان کاهش یابد.