[su_frame align=”center”]گام دوم احیا تالاب عینک[/su_frame]

رشت رویایی- عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: سرمایه‌گذاران برای احداث اماکن تفریحی در حاشیه تالاب عینک رشت از پرداخت عوارض شهرداری معاف شدند.

امیرحسین علوی در گفت‌وگو با فارس با قدردانی از عملکرد جمعی از جوانان حامی محیط زیست در پاکسازی تالاب عینک از وجود گل مهاجم سنبل‌آبی اظهار کرد: اقدام سازمان‌های مردم‌نهاد در این زمینه بسیار ارزشمند بود.

وی با اشاره به مشکلات پیرامون تالاب عینک رشت، افزود: حاشیه‌نشینی یکی از مشکلات مهم تالاب عینک است که امسال در بودجه شهرداری رشت برای برطرف شدن آن تصمیمات خوبی اتخاذ شد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت به خرید ۵۰۰ واحد مسکن مهر در حاشیه رودخانه‌های گوهررود و زرجوب و تالاب عینک اشاره کرد و گفت: شهرداری با خرید این املاک در راستای آزادسازی حاشیه تالاب عینک و رودخانه‌های رشت گام مهمی برمی‌دارد.

وی درباره ارائه ضوابط تشویقی به سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در حاشیه تالاب عینک خاطرنشان کرد: با تعدادی از سرمایه‌گذاران رایزنی‌هایی صورت گرفته و با لحاظ کردن ضوابط تشویقی، احداث اماکن تفریحی در حاشیه تالاب عینک رشت از پرداخت عوارض شهرداری معاف شدند.

[su_frame align=”left”]افتتاحیه بازارچه الگویی حمایتی میوه و تره‌بار عینک رشت - - اردیبهشت 95 - امیرحسین علوی[/su_frame]

علوی با بیان اینکه قصد داریم با انگیزه سازی‌های لازم بتوانیم سرمایه‌گذاران را تشویق به مشارکت در سرمایه‌گذاری تالاب عینک کنیم، یادآور شد: تمام اعضای شورای اسلامی شهر رشت باید به برطرف شدن مشکلات شهر کمک کنند.

وی متذکر شد: تنها بیان کردن مشکلات نمی‌تواند چاره‌ساز حل آنها باشد بلکه باید تعامل و همراهی وجود داشته باشد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت به تصویب بودجه سازمان فرهنگی و زیباسازی شهرداری رشت اشاره کرد و یادآور شد: بودجه سال ۹۵ سازمان زیباسازی شهرداری رشت به مبلغ ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و بودجه سازمان فرهنگی ـ ورزشی نیز بالغ بر ۹ میلیارد تومان مصوب شد.

وی با اشاره به تأخیر در تصویب بودجه سازمان‌های تابعه شهرداری رشت، خاطرنشان کرد: برخی تناقض‌ها در نگاه شهرداری و شورا درباره بودجه وجود داشت ضمن اینکه دفترچه بودجه سال ۹۵ شهرداری رشت نیز با تأخیر به شورا ارسال شد.

علوی تصریح کرد: امیدواریم با در نظر گرفتن برخی ضوابط شاهد تأخیر در تصویب بودجه شهرداری رشت نباشیم.