محمدکاظم شکوهی‌راد

عزیزشدن، ربطی به مارک سیاسی ندارد
مطهری را دوست داریم

علی مطهری

رشت رویایی، محمدکاظم شکوهی‌راد- علی مطهری اصول‌گراست، این را نه خود پنهان می‌کند و نه نیاز به پنهان کردن دارد به قول مشهور اظهر من الشمس است. اما علی مطهری می‌رود که در همه جبهه‌ها عزیز و عزیزتر شود چرا که در فهم درست مطالب و پاک اندیشی، صداقت و بی حاشیه بودن یگانه است. موضع گیری می‌کند به جا و شایسته چه در مقابل اصلاح طلب، چه در مقابل اصول گرا. او می‌رود که فراجناحی شود و از حد یک نماینده ساده که مدت‌هاست گذشته، در مسیر یگانه و ماندگارشدن همچون دردانه‌های تاریخ پارلمان یکصدساله ما که هر که باشی و به هر جناحی تعلق داشته باشی، ناچار به تمجید و ستایش آنها هستی! مدرس، فاطمی، مصدق، طالقانی و… قرارگیرد.

فرزند خلف استاد علامه شهید مطهری به دلیل اینکه پاک است و هیچ حاشیه‌ای ندارد نیاز به باج دهی به کسی ندارد بنابراین می‌گوید آنچه باید بگوید مهم نیست که چه کسانی را خوش آید و یا به تریج قبای چه کسانی بربخورد. همو در دو سه سال اخیر در مواقع لازم موضع گیری‌هایی کرده و با شهامت نظرش را که متضمن آگاهی مذهبی و سیاسی و منافع دین و ملت بوده ابراز کرد که نمی‌توان او را دوست نداشت.

اخیراً اما در برابر اصول‌گرایان که هر روز به بهانه‌ای چالشی برای دولت می‌آفرینند و بیلبورد تبلیغات انتخاباتی را از هم اکنون برای انتخابات ۹۶ برپا می‌دارند و از تریبون‌های رسمی و مقدس و جایگاه‌های معنوی برای تخریب و تضعیف دولت استفاده می‌شود، سخن و موضع گیری قاطعی از سوی اعتدالیون یا اصلاح‌طلبان شنیده و دیده نشده است اما این چریک رشید مجلس، مردانه و مستدل و مبتنی بر آگاهی سخن گفته و موضع گرفته است.

نامه‌ای که به آیت‌الله یزدی در مورد چالش‌های تدارک دیده شده برای برگزاری مسابقه فوتبال در شب عاشورا یا موضع‌گیری برای برگزاری کنسرت، نوشته و هشدار به جا داده که «این اعمال و رویکردتان سبب دین‌گریزی می‌شود» نمونه‌ی بارزی از شهامت، درست اندیشی و پاکی طینت و درک درست مذهبی وی دارد.

مطهری صدالبته به گفتن بارک الله و آفرین و احسنت نیازی ندارد اما پاک اندیشان و مدعیان حفظ حقوق شهروندی باید در جهت تقویت موضع این نماینده شجاع اقدامات جدی به عمل آورند. مطهری نشان داد که فرزند خلف و آموخته مکتب آن فقیه ژرف نگر، شهید مطهری است. دوستش بدارید و حمایتش کنید.

برای خوب بودن مارک سیاسی مهم نیست. می‌شود اصلاح‌طلب و اصول‌گرا بود و ترسو و بزدل و ناپاک بود و می‌شود اصول‌گرا و اصلاح‌طلب بود اما مردمی، دوست‌داشتنی و پاک و شجاع بود.

 

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz