رشت رویایی-  انفجار اکلیل سرنج در طبقه اول ساختمانی در رشت دو نفر را مصدوم کرد.

این حادثه در ساعت ۰۰:۵۵ بامداد امروز ۲۰ اسفند ۹۶ به مرکز ستاد فرماندهی ۱۲۵ آتش نشانی اطلاع داده شد.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت گفت: بعد از اعلام انفجار سریعا آتش نشانان به محل حادثه واقع در پل عراق محله دباغیان رشت اعزام شدند.

او گفت: علت حادثه انفجار، ناشی از حمل اکلیل سرنج توسط جوان ۲۳ ساله به داخل منزل بوده است و به دلیل برخورد ناگهانی جوان با دیوار در حین ورود به منزل، موجبات انفجار اکلیل سرنج در فضای منزل فراهم شد.

او گفت: در این حادثه جوان ۲۳ ساله از ناحیه دو پا دچار سوختگی درجه ۲ و ۳ شد که سریعا توسط عوامل اورژانس به بیمارستان سوختگی ولایت رشت انتقال یافت.

مومنی ادامه داد: در پی موج انفجار شیشه های سه باب آپارتمان در طبقات دچار آسیب و شکستگی شدند، افزود: در این حادثه نوجوان ۱۶ ساله (برادر فرد مصدوم) نیز از ناحیه پا دچار سوختگی سطحی شد.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت  در پایان تاکید کرد:  شهروندان نسبت به آگاهی بخشی خطرات استفاده از مواد محترقه در گروه های خانوادگی،همکاران، دوستانه به خصوص مدارس کوشا باشند تا شادی چهارشنبه آخر سال که به عنوان سنتی زیبا از آن نام میبریم؛ با بهره گیری از مواد محترقه و آتش زا تبدیل به حوادث ناگوار نشود.