رشت رویایی- رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان با اشاره به وضعیت عادی مسیر لوشان به قزوین گفت: تمامی محورهای استان گیلان باز هستند و تردد در آن‌ها به‌خوبی جریان دارد.

به گزارش تسنیم، سرهنگ حسین ‌محمدپور با اشاره به وضعیت راه‌های استان گیلان اظهار داشت: در حال حاضر شاهد بارش باران در مسیر کوهین هستیم و تردد وسائط نقلیه در مسیر لوشان به‌سمت قزوین نیز کاملاً عادی گزارش شده است. فقط آزادراه رشت قزوین حدفاصل منجیل به علت ریل گذاری مسدود است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان اضافه کرد: وضعیت تردد در مسیرها و محورهایی همچون آستارا و گردنه حیران به‌سمت استان اردبیل عادی بوده و گزارشی مبنی بر بارش برف در این محورها تاکنون ارسال نشده است.

محمدپور درباره سایر محورهای استان نیز گفت: در حوزه شرق استان گیلان مانند دیلمان و منطقه کوهستانی آن نیز بارش باران گزارش شده است اما با وجود لغزنده بودن سطح جاده‌ها، تردد در این مسیرها کاملاً عادی و روان گزارش شده است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان مطرح کرد: در محور فومن و جاده ماسوله نیز بارش‌ باران گزارش شده با این حال وضعیت تردد وسائط نقلیه در این محورها نیز کاملاً عادی است و مشکل خاصی تا این لحظه وجود نداشته است.

او وضعیت محور لوشان را نیز برشمرد و در این‌باره اضافه کرد: وضعیت جوی در این منطقه بنا به گزارشات رسیده مطلوب است و وسائط نقلیه نیز به‌راحتی در حال تردد در مسیر مورد نظر هستند و تا این لحظه هیچ مشکلی وجود نداشته است.

محمدپور در مورد وضعیت آمادگی پلیس نیز گفت: تیم‌های مخصوص طرح زمستانه به‌صورت شیفتی در کلیه محورها و گردنه‌های استان گیلان مستقر شده‌ و در صورت تغییر شرایط جوی و بارش احتمالی برف از آمادگی کاملی برخوردار هستند.

او درباره برنامه‌های پایان سال پلیس راه استان مطرح کرد: طرح راهبردی پلیس راه گیلان برای تعطیلات نوروزی تنظیم شده است و با اعزام تیم‌های ۱۰ نفره متشکل از افسران ستاد قرارگاه به تمام پاسگاه‌های استان درصدد انجام برنامه‌ریزی‌های لازم هستیم.