مسابقات ستارگان شطرنج دنیا در گیلان برگزار می‌شود

شهردار رشت در دیدار با قهرمانان شطرنج گیلان - خرداد 1395 - کیومرث بیات

رشت رویایی- رییس هیات شطرنج گیلان از برگزاری مسابقات ستارگان شطرنج دنیا در گیلان خبر داد و گفت: این مسابقات بین ۱۵ قهرمان مطرح شطرنج دنیا و ۱۵ قهرمان شطرنج مطرح کشور در گیلان برگزار می‌شود.

بیات، رییس هیات شطرنج گیلان در دیدار شهردار رشت با قهرمانان تیم شطرنج گیلان با سپاس از شهردار رشت برای برگزاری این دیدار گفت: شطرنج تنها یک بازی بر روی صفحه نیست شطرنج باید در زندگی نهادینه شود بسیاری از درس‌ها را می‌توان از شطرنج گرفت.

بیات افزود: یکی از ویژگی‌های شطرنج مقاومت است زمانی که تصمیم می‌گیری ساختاری را دگرگون کنی فشارهای زیادی را از سوی حریف باید تحمل کنید و اینجاست که مقاومت جواب می‌دهد؛ من ساختارشکنی شهردار رشت را می‌ستایم و شما را یک شهردار انقلابی و کار بلد می‌دانم.

رئیس هیات شطرنج گیلان با بیان اینکه اصفهان به عنوان شهر فرهنگی جهان معرفی شده است، گفت: سازمان ورزش برنامه‌ریزی کرده است که همه ساله مسابقات شطرنج در اصفهان برگزار شود و امسال هم با ۳۴ تیم برگزار شد.

او با تاکید بر اینکه این مسابقه برای شهرهای ایران است و تیم ما به نمایندگی از رشت حضور داشت گفت: همه شهرها از این بازی‌ها استقبال می‌کنند تیم ما توانست اصفهان که میزبان مسابقات و از بازیکن ملی پوش برخوردار بود را شکست دهند.

رییس هیات شطرنج گیلان گفت: ما در شطرنج هرگز خود را دست کم نمی‌گیریم ولی خود را قوی‌تر از حریفمان می دانیم.

او با بیان اینکه تمام ورزشکاران فعال در بخش شطرنج در دانشگاه‌های داخلی و خارجی در مقاطع بالا تحصیل می‌کنند، افزود: جامعه تحت پوشش هیات ورزش گیلان ۲۷۰۰ نفر است که در سامانه ما ثبت نام کردند.

او از برگزاری مسابقات ستارگان شطرنج دنیا در گیلان خبر داد و گفت: این مسابقات بین ۱۵ قهرمان مطرح شطرنج دنیا و ۱۵ قهرمان شطرنج مطرح کشور در گیلان برگزار می‌شود همچنین مسابقات بین‌المللی خزر که در سال‌های گذشته نیز برگزار شد بزرگ‌ترین مسابقه منطقه است.

عباسی، مشاور مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه شهروندان رشت قدردان پروژه بزرگ ملی پیاده راه فرهنگی هستند افزود: از اعضای شورای شهر تقاضا دارم برای تداوم گام‌های بزرگی که از سوی شهرداری برداشته شده است حمایت خود را دریغ نکنند.

او توجه شهردار رشت به مقوله ورزش را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: همه اعضای شورای شهر رشت به مقوله ورزش توجه دارند و این امری ستودنی است.

هوشیاری روابط عمومی هیات شطرنج گیلان نیز در این دیدار با اشاره به توان و پتانسیل‌های شطرنج در گیلان گفت: ایران ۱۰ استاد بزرگ دارد که دو استاد بزرگ متعلق به گیلان است.

در این جلسه اعضای تیم منتخب شطرنج گیلان به بیان انتظارات و پیشنهادات خود در حوزه حمایت از شطرنج پرداختند.

برپایی صفحه مهره‌های بزرگ شطرنج در پیاده راه فرهنگی و پارک‌ها و فضاهای عمومی رشت و برپایی مسابقات نمادین در پیاده راه فرهنگی رشت از جمله پیشنهادات شطرنج بازان در این نشست بود.

در پایان از افتخارآفرینان شطرنج گیلان در مسابقات شهرهای ایران به میزبانی اصفهان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تقدیر شد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz