مدیر مسؤول روزنامه گیلان امروز:
مسؤولان گیلان تحمل کمترین انتقاد را ندارند

محمدکاظم شکوهی‌راد

رشت رویایی- مدیر مسؤول روزنامه گیلان امروز به ایجاد زنجیره‌ای از ترس، محافظه‌کاری و منفعت‌جویی در نشریات گیلان اشاره کرد و گفت: مدیران و مسؤولان گیلان تحمل کمترین انتقاد را ندارند.

محمدکاظم شکوهی‌راد شب گذشته در دیدار با احمد سیاوش‌پور رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به اینکه نگاه مسؤولان به مطبوعات با نگاه جامعه به آن تفاوت کلی دارد گفت: اکنون نشریات خنثی شدند و فعال، کارآمد و جریان‌ساز نیستند.

او خبرهای منتشر شده در نشریات گیلان را به طور مشخص شده و بولتنی عنوان کرد و افزود: مطالب بیشتر مربوط به دستگاه‌ها است.

مدیر مسؤول روزنامه گیلان امروز با بیان اینکه قانون مطبوعات دارای اشکال جدی است، گفت: قانون مطبوعات باید بازخوانی شده و حقوق نویسنده، مدیر مسؤول، صاحب حق بیرونی و حقوق عمومی مشخص شود.

شکوهی‌راد تغییر در نشریات را به دلیل جوسازی‌های سیاسی در مقاطعی در کشور خواند و گفت: نشریات نتوانستند منقح شوند و اشکال‌ها و ایرادها در آنها بارز است.

او با اشاره به اینکه مدیران و مسؤولان گیلان تحمل کمترین انتقاد را ندارند، متذکر شد: اگر نشریات خنثی شوند دیگر نمی‌توانند بنویسند.

مدیر مسؤول روزنامه گیلان امروز یادآور شد: تعهد کردیم در چارچوب قانون جمهوری اسلامی ایران فعالیت داشته باشیم و به آن پایبند هستیم.

شکوهی‌رای با تأکید براینکه علیه کسی نیستیم، خاطرنشان کرد: تعارف‌ها را باید کنار بگذاریم و به دلیل اینکه نمی‌توانیم بنویسم مردم به سایت‌های غیر رسمی مراجعه می‌کنند.

او به وجود ۲۷۹ نشریه مکتوب در گیلان اشاره کرد و گفت: شمارگان نشریات مذکور مشخص نبوده و اگر شمارگان تمام آنها را کنار همدیگر بگذاریم به اندازه یک روزنامه با انتشار متوسط نیست.

مدیر مسؤول روزنامه گیلان امروز با بیان اینکه بخشی از مشکلات به مرور ایجاد شده است، گفت: زنجیره‌ای از ترس، محافظه‌کاری، ملاحظه‌کاری، منفعت‌جویی و مصلحت‌جویی در نشریات گیلان ایجاد شده است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz