[su_frame align=”left”]تصادف کامیون و پراید[/su_frame]

رشت رویایی- فرمانده پلیس‌راه گیلان از ترافیک سنگین غیرقابل پیش‌بینی به دلیل شرایط جوی استان مازندران و خروج مسافران به مقصد از طریق استان در آزادراه رشت ـ قزوین خبر داد.
مهیار رستگار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رودبار با اشاره به بارندگی در جاده‌های گیلان گفت: بارندگی موجب لغزندگی سطح جاده‌ها، کاهش دید رانندگان و آبگرفتگی معابر شده است.

او بر دقت رانندگان هنگام رانندگی به دلیل بارندگی و لغزندگی سطح جاده‌ها تأکید کرد و افزود: بی‌توجهی به موضوع مذکور می‌تواند حوادث رانندگی را به‌ دنبال داشته باشد.

فرمانده پلیس‌راه گیلان با بیان اینکه شرایط جوی در استان‌های مازندران و گلستان سبب خروج مسافران از طریق استان شده است، گفت: جاده‌های گیلان به‌ شدت پرترافیک است.

رستگار از ترافیک سنگین در محور رشت ـ قزوین از عصر روز جمعه تا ساعت یک بامداد امروز خبر داد و گفت: ایام نوروز و اواخر شهریور‌ماه ترافیک مذکور را در جاده‌های گیلان شاهد هستیم و به عبارتی ترافیک سنگین موجود غیرقابل پیش‌بینی بود.

او خواستار رانندگی با حوصله و پرهیز از حرکات‌ مخاطره‌آمیز توسط رانندگان شد و گفت: خروج مسافران استان مازندران از مسیر گیلان به‌ ویژه آزادراه رشت ـ قزوین همچنان ادامه دارد.

فرمانده پلیس‌راه گیلان با اشاره به وجود خودروهای بسیار در جاده‌های استان خاطرنشان کرد: رانندگان با صبر و حوصله با ماموران پلیس‌راه همکاری داشته باشند تا ترافیک موجود مدیریت شود و مسافران با سلامت گیلان را ترک کنند.

رستگار به ترافیک نیمه‌سنگین در محور آستارا ـ اردبیل اشاره کرد و یادآور شد: رانندگان با توجه به شرایط کوهستانی و دوطرفه بودن مسیر مذکور دقت لازم را داشته باشند و از سبقت و تجاوز به چپ پرهیز کنند تا حادثه‌ای ایجاد نشود.

او با بیان اینکه روز جمعه بسیار پرحادثه بود، گفت: روز گذشته هشت نفر در حوادث رانندگی جان خود را در جاده‌های گیلان از دست دادند، ضمن اینکه تعداد بسیاری از حادثه‌دیدگان مسافر بودند.