مرگ ۸ نفر در سوانح رانندگی جاده‌های گیلان

تصادف کامیون و پراید

رشت رویایی- فرمانده پلیس‌راه گیلان از ترافیک سنگین غیرقابل پیش‌بینی به دلیل شرایط جوی استان مازندران و خروج مسافران به مقصد از طریق استان در آزادراه رشت ـ قزوین خبر داد.
مهیار رستگار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رودبار با اشاره به بارندگی در جاده‌های گیلان گفت: بارندگی موجب لغزندگی سطح جاده‌ها، کاهش دید رانندگان و آبگرفتگی معابر شده است.

او بر دقت رانندگان هنگام رانندگی به دلیل بارندگی و لغزندگی سطح جاده‌ها تأکید کرد و افزود: بی‌توجهی به موضوع مذکور می‌تواند حوادث رانندگی را به‌ دنبال داشته باشد.

فرمانده پلیس‌راه گیلان با بیان اینکه شرایط جوی در استان‌های مازندران و گلستان سبب خروج مسافران از طریق استان شده است، گفت: جاده‌های گیلان به‌ شدت پرترافیک است.

رستگار از ترافیک سنگین در محور رشت ـ قزوین از عصر روز جمعه تا ساعت یک بامداد امروز خبر داد و گفت: ایام نوروز و اواخر شهریور‌ماه ترافیک مذکور را در جاده‌های گیلان شاهد هستیم و به عبارتی ترافیک سنگین موجود غیرقابل پیش‌بینی بود.

او خواستار رانندگی با حوصله و پرهیز از حرکات‌ مخاطره‌آمیز توسط رانندگان شد و گفت: خروج مسافران استان مازندران از مسیر گیلان به‌ ویژه آزادراه رشت ـ قزوین همچنان ادامه دارد.

فرمانده پلیس‌راه گیلان با اشاره به وجود خودروهای بسیار در جاده‌های استان خاطرنشان کرد: رانندگان با صبر و حوصله با ماموران پلیس‌راه همکاری داشته باشند تا ترافیک موجود مدیریت شود و مسافران با سلامت گیلان را ترک کنند.

رستگار به ترافیک نیمه‌سنگین در محور آستارا ـ اردبیل اشاره کرد و یادآور شد: رانندگان با توجه به شرایط کوهستانی و دوطرفه بودن مسیر مذکور دقت لازم را داشته باشند و از سبقت و تجاوز به چپ پرهیز کنند تا حادثه‌ای ایجاد نشود.

او با بیان اینکه روز جمعه بسیار پرحادثه بود، گفت: روز گذشته هشت نفر در حوادث رانندگی جان خود را در جاده‌های گیلان از دست دادند، ضمن اینکه تعداد بسیاری از حادثه‌دیدگان مسافر بودند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz