[su_frame align=”left”]چادر مسافری[/su_frame]

رشت رویایی- فرماندار ماسال از گازگرفتگی یک زن و شوهر جوان، کودک ۹ ساله و نوزاد چهار ماهه اهل قزوین داخل چادر مسافری در ییلاق این شهرستان خبر داد.

محمود قاسم‌نژاد پیش از ظهر امروز در دیدار با سرپرست تیم انسان‌شناسی دانشگاه تربیت مدرس توسعه گردشگری تاریخی و باستانی را در افزایش تنوع گردشگری این شهرستان تاثیرگذار دانست.

او با بیان اینکه مطالعات انسان‌شناختی روی اسکلت‌های کشف‌ شده در منطقه اسب‌ریسه ماسال انجام شده است، افزود: بررسی ابعاد تاریخی و باستان‌شناختی یافته‌های کاوش باستانی منطقه اسب‌ریسه ماسال در جذب گردشگر مهم است.

فرماندار ماسال با اشاره به اینکه امروزه کشورهایی مانند مصر با چنین گردشگری درآمد سرشاری را نصیب خود می‌کنند، ادامه داد: انجام چنین تحقیقات گسترده انسان‌شناختی و باستان‌شناختی برای نخستین‌بار در گیلان انجام می‌شود.

او با تصریح بر اینکه توسعه ابعاد تاریخی و باستان‌شناختی گردشگری ماسال می‌تواند مکمل خوبی برای دیگر جاذبه‌های طبیعی و اقلیمی این شهرستان باشد، خاطرنشان کرد: اجرایی شدن پروژه بازدید گردشگران از زیستگاه گوزن مرال در ارتفاعات ماسال از جمله اقدام‌ها است.

به گفته قاسم‌نژاد، تبیین صحیح طرح‌های مذکور از طرف کارشناسان امر می‌تواند در پیشبرد سریع این طرح‌ها و همه‌گیر شدن اهمیت آن در جامعه اثربخشی داشته باشد.

وی در ادامه از مرگ خاموش چهار عضو یک خانواده در ماسال خبر داد و گفت: این خانواده چهار نفره اهل قزوین که برای مسافرت به ییلاقات ماسال آمده بودند بر اثر گازگرفتگی ناشی از منواکسید کربن ذغال در درون چادر مسافرتی خود دچار خفگی شدند.

به گفته فرماندار ماسال مسافران مذکور در ییلاق شنبه‌راه ماسال چادر برپا کرده بودند که اهالی بومی این منطقه به بی‌حرکت بودن مسافران مشکوک شده و با مرگ هر چهار نفر مواجه شدند.

او مسافران قزوینی را شامل زن و شوهر جوان، کودک ۹ ساله و نوزاد ۴ ماهه عنوان کرد که بر اثر عدم رعایت نکات ایمنی قربانی شدند.