[su_frame align=”left”]سانحه رانندگی موتورسیکلت[/su_frame]

رشت رویایی- فرمانده پلیس راه گیلان از مرگ سه موتورسوار در تصادفات رانندگی این استان به دلیل استفاده نکردن از کلاه ایمنی خبر داد.

مهیار رستگار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه تمام محورهای گیلان باز است و تردد بدون محدودیت ترافیکی در آنها جریان دارد، اظهار کرد: مشکل محدودیت ترافیکی در استان وجود ندارد.

او افزایش تصادفات رانندگی در مهر ماه جاری را نگران کننده خواند و افزود: در ۱۱ روز از مهرماه تصادفات رانندگی به دلیل بی‌توجهی به مقررات رانندگی افزایش چشمگیری یافته است.

فرمانده پلیس راه گیلان مرگ موتورسواران را یکی از حوادث مهم رانندگی عنوان کرد و گفت: به دلیل استفاده نکردن از کلاه ایمنی تعداد بسیاری از تصادفات مربوط به موتورسواران است.

او از مرگ سه موتورسوار روز گذشته در تصادفات رانندگی جاده‌ای گیلان خبر داد و یادآور شد: موتورسواران در تردد از راه‌ها باید از کلاه ایمنی استفاده کنند.

رستگار با اشاره به اینکه خانواده‌ها استفاده از کلاه ایمنی را مورد تأکید همسران، برادران و فرزندان خود قرار دهند، تصریح کرد: بارها نسبت به استفاده از کلاه ایمنی توصیه و سفارش داده شده اما بی‌توجهی موتورسواران به این موضوع حادثه‌های ناگوار و جبران‌ناپذیر به وجود آورده است.

او در ادامه به توقیف یک دستگاه سواری هیوندای توسان در مور آزاد راه لوشان اشاره کرد و ادامه داد: این خودرو پس از توقف و استعلام مشخص شد که مرتکب ۸۰ فقره تخلف شده و ۳۶ میلیون و ۸۵۰ هزار ریال جریمه پرداخت نشده دارد.

فرمانده پلیس راه گیلان با بیان اینکه خودروی مذکور به دلیل سرعت غیرمجاز متوقف و مدارک آن بررسی شده بود، خاطرنشان کرد: خودرو برای سیر مراحل قانونی و تسویه حساب تخلفات معوقه توقیف و به نزدیک‌ترین پارکینگ منتقل شد.

او با تأکید بر اینکه رانندگان باید قوانین و مقررات را رعایت کنند، یادآور شد: رانندگان با پرداخت به موقع جرایم خود از تشدید مقدار جریمه جلوگیری کنند.