رشت رویایی- فرمانده پلیس راه گیلان حجم ترافیک محورهای ارتباطی این استان را متراکم اعلام کرد.

مهیار رستگار امروز در گفت‌وگو با فارس با اشاره به وضعیت جاده‌های گیلان اظهار کرد: در موج اول سفرهای نوروزی مسافران و گردشگران بسیاری به استان گیلان سفر کردند.

وی ترافیک محورهای ارتباطی گیلان را عادی و روان خواند و افزود: اکنون در این ساعت از صبح پنجم فروردین گره ترافیکی نداریم اما حجم ترافیک متراکم است.

فرمانده پلیس راه گیلان مهم‌ترین توصیه به رانندگان را رعایت مقررات و رانندگی با صبر و حوصله در زمان پرترافیک عنوان کرد و گفت: رانندگان در مدار قانون رانندگی کنند.

وی با اشاره به اینکه ارتکاب به تخلفات حادثه‌ساز موجب توقیف ۷۲ ساعته خودروی متخلف می‌شود، تصریح کرد: ارتکاب به تخلفات حادثه‌ساز جرم تلقی می‌شود.

رستگار به حادثه رانندگی امروز اشاره کرد و گفت: دقایقی پیش شاهد وقوع تصادف منجر به فوت در محور سنگر به کوچصفهان بودیم که توسط راننده‌ای بی‌مبالات رقم خورد که متأسفانه در این حادثه ناگوار یک جوان جان خود را از دست داد.

وی با تأکید بر ضرورت پرهیز از شتاب و عجله به هنگام رانندگی، خاطرنشان کرد: با وجود تاکید به رعایت سرعت مطمئنه در رانندگی، برخی رانندگان اقدام به تخلفات رانندگی می‌کنند و حادثه‌ای تأسف‌برانگیز را رقم می‌زنند.

فرمانده پلیس راه گیلان سبقت و سرعت غیرمجاز را دو عامل مهم در وقوع تصادفات مرگبار دانست و از رانندگان خواست با نهایت دقت و حوصله رانندگی کنند.