مرگ دو موتورسوار در جاده فومن

سانحه رانندگی موتورسیکلت

رشت رویایی- فرمانده پلیس راه گیلان از مرگ دو جوان ۱۷ و ۱۸ ساله موتورسیکلت‌سوار در محور فومن خبر داد.

مهیار رستگار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به وضعیت راه‌های ارتباطی گیلان گفت: اکنون تمام محورهای ارتباطی گیلان باز است و تردد در آنها جریان دارد.

او با بیان اینکه محور آزاد راه حد فاصل رستم‌آباد به رودبار که از دو ماه پیش به دلیل رانش مسدود شده بود، همچنان این روند ادامه دارد، افزود: روند بهسازی این مسیر طولانی شده و در حال انجام است.

فرمانده پلیس راه گیلان به وقوع حادثه مرگ دو جوان موتورسیکلت‌سوار در محور فومن اشاره کرد و گفت: شب گذشته دو موتورسیکلت‌سوار ۱۷ و ۱۸ ساله با برخورد یک دستگاه خودروی سواری جان خود را از دست دادند.

او تجاوز به چپ را دلیل وقوع حادثه مرگبار مذکور عنوان کرد و یادآور شد: موتورسیکلت‌سواران مقصر وقوع حادثه بودند و عدم رعایت قوانین به‌ویژه استفاده نکردن از کلاه ایمنی و تجاوز به چپ موجب شد تا جان خود را از دست دهند.

رستگار با اشاره به اینکه در صورت تخلف حادثه ایجاد می‌شود، تصریح کرد: اگر حادثه در موتور اتفاق بیفتد قابل جبران نیست.

او به خانواده‌ها توصیه کرد که اگر قصد خرید موتورسیکلت برای فرزندان جوان خود دارند رعایت مقررات و استفاده از کلاه ایمنی را به آنها گوشزد و تأکید کنند.

فرمانده پلیس راه گیلان با تصریح بر اینکه بارها درباره رعایت مقررات به موتورسواران تأکید شده است، خاطرنشان کرد: رعایت قوانین رانندگی به‌ویژه استفاده از کلاه ایمنی برای موتورسواران می‌تواند آسیب ناشی از تصادف را در آنها به حداقل برساند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz