مرگ جوان موتورسوار در محور فومن

سانحه رانندگی موتورسیکلت

رشت رویایی- فرمانده پلیس راه گیلان از مرگ یک موتورسوار جوان در سانحه تصادف و عدم استفاده از کلاه ایمنی در محور فومن خبر داد.

به گزارش فارس، مهیار رستگار امروز با اشاره به وضعیت جاده‌های گیلان به ویژه در محورهای کوهستانی گفت: اکنون تمام راه‌های ارتباطی گیلان باز است و تردد بدون محدودیت ترافیکی در آنها جریان دارد.

او با بیان اینکه تا روز گذشته محورهای کوهستانی گیلان بارش برف بود، افزود: اکنون بارش برف قطع شده و محورهای کوهستانی باز است.

فرمانده پلیس راه گیلان با اشاره به بی‌احتیاطی و عدم استفاده از کلاه ایمنی توسط موتورسواران گفت: موتورسواران در ۶۰ درصد تصادفات مرگبار غیر مقصر هستند و به اشتباه وسیله نقلیه دیگر دچار سانحه می‌شوند.

او با تاکید به اینکه استفاده از کلاه ایمنی ضامن حفظ و ایمنی راکبان موتورسیکلت است، ادامه داد: روز گذشته در محور فومن یک دستگاه موتورسیکلت واژگون شد و راکب جوان آن با زمین برخورد کرد و جان خود را از دست داد.

رستگار افزود: خانواده‌ها باید استفاده از کلاه ایمنی را مورد تأکید فرزندان و همسران و برادران خود قرار دهند و آن را ضروری بدانند.

او با اشاره به اینکه فرآیند وقوع حادثه یک ثانیه است، عنوان کرد: صدمات ناشی از این حادثه یک عمر خانواده را درگیر می‌کند.

فرمانده پلیس راه گیلان از راکبان موتورسیکلت خواست تا نسبت به استفاده از کلاه ایمنی بی‌توجه نباشند و بیان کرد: در بیشتر حوادث رانندگی که برای موتورسواران رخ می‌دهد از ناحیه سر و گردن دچار ضربه می‌شوند و استفاده از کلاه ایمنی می‌تواند از صدمات وارده به سر و گردن جلوگیری کند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz