مرگ بازیگر ساعت خوش در اوج فقر و تنگدستی

رشت رویایی – در حالی که در روزهای اخیر بخش عمده مدیران دولتی و صنفی سینما گردهم آمده‌اند برای تشییع عباس کیارستمی کارگردان ایرانی، ایرج خدری بازیگر ساعت خوش در اوج نداری درگذشت. خدری که زمانی به بازی بسکتبال می‌پرداخت و از اوایل دهه ۷۰ پایش به سینما و تلویزیون هم باز شده و به واسطه فیزیکش تجربه همکاری با کارگردانان مختلف را از سر گذرانده بر اثر بروز یک حادثه دچار تنگنای اقتصادی شده و در سال‌های اخیر در میدان امام حسین (ع) دست‌فروشی می‌کرد.

خدری در اثر آسیب‌دیدگی جسمی و آن هم حین یک بازی بسکتبال در لیگ ایران دچار ضایعه نخاعی شده و اسفناک‌تر اینکه تشخیص نادرست پزشک فدراسیون بسکتبال باعث جدی نگرفتن این ضایعه و در نهایت معلولیت وی شد..

ایرج خدری

خدری قبل از زمین گیر شدن، تجربه ایفای نقش در آثاری نظیر “دایان باخ”، “دمرل” و “من زمین را دوست دارم” را داشت و به جز “ساعت خوش” در تلویزیون هم سابقه بازی در “خوش غیرت” و “اُ. مثبت” را داشت.

از ایرج خدری یک فرزند پسر و یک فرزند دختر و همسری مبتلا به ام.اس به جا مانده است؛ بازماندگانی که خدری با دست‌فروشی خرج زندگی آنها را درمی آورد و حالا مشخص نیست با مرگ وی چه کسی به فریاد آنها خواهد رسید.

خدری سال قبل در گفتگویی با سینماژورنال درباره اوضاع زندگیش گفته بود: هیچ‌کدام از کارگردانانی که برایشان بازی کردم حتی حالم را هم نپرسیدند. هیچ‌کدام از مدیران مملکتی به من کمک نکردند… هیچ‌کس مرا به بازی نگرفت جز احسان حدادی که چند بار به ملاقاتم آمد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz