[su_frame align=”left”]982670810868023870268836817467823993762236836[/su_frame]

رشت رویایی- مردی که در خردادماه به دلیل آزار و خوردن یک مار توسط ماموران حفاظت محیط زیست دستگیر شده بود به شلاق و همکاری در حفاظت از محیط زیست محکوم شد.

به گزارش محیط زیست گیلان، در پی دستگیری مردی که در خرداد ماه گذشته با صید یک مار و کندن پوست حیوان زنده با دندان و خوردن آن و انتشار فیلم آن در فضای مجازی موجب جریحه‌دار شدن احساسات مردم شده بود در شعبه ١٠۵ دادگاه کیفری دو رشت بدواً به هفتاد و چهار ضربه شلاق و همکاری با ماموران حفاظت محیط زیست در امر حفاظت و جلوگیری از شکار و پاک‌سازی تالاب‌ها از گونه‌های مهاجم محکوم شد.

اصغر خودکار رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت با اعلام این خبر گفت این مرد ۴۸ ساله که ساکن رشت می‌باشد به دلیل این رفتار ناشایست و غیر انسانی به اتهام جریحه‌دار نمودن عفت عمومی و ارتکاب فعل حرام، طبق گزارش یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رشت و عدم دفاع مؤثر به ٧۴ ضربه شلاق محکوم شد.

خودکار اضافه کرد این متهم علاوه بر این حکم تعلیقی مراقبتی، به همکاری با ماموران یگان حفاظت محیط زیست نیز محکوم شده است. خودکار افزود به دلیل تعلیقی بودن حکم شلاق، این محکومیت اخیر بدان معناست که این فرد متخلف باید در زمینه‌های مختلف در امر حفاظت و بهسازی محیط زیست مانند جمع‌آوری گونه‌های مهاجم از تالاب‌ها و همچنین جلوگیری از شکار و صید با ماموران حفاظت محیط زیست در طول مدت تعلیق حکم شلاق همکاری کند.