رشت رویایی- مراسم نکوداشت دکتر میر جعفر ابریشم‌چیان خیر برجسته گیلانی با حضور جمعی از مدیران و چهره های دانشگاهی در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد.

دکتر میر جعفر ابریشم چیان در این مراسم گفت: از کودکی آرزو داشتم که هرگاه ثروتمند شدم به کار خیر در امر آموزش جامعه بپردازم.

او با اشاره به اینکه به نقاط مختلف دنیا  سفر و تجارت کرده است، گفت: تشویق در توسعه آموزش عالی را سرلوحه کار خود قرار دادم و تا زمانی که زنده‌ام عمر خود را صرف خدمت به امر آموزش به‌خصوص آموزش عالی کشورم خواهم کرد.

احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان نیز با تبریک روز پژوهش به پژوهشگران گیلانی گفت: حمایت از پژوهشگران موجب توسعه استان می‌شود و  یکی از اهداف برگزاری نکوداشت خدمات ارزشمند دکتر میر جعفر ابریشم چیان این است که از حامیان بزرگ آموزش عالی کشور تجلیل کنیم.

رئیس دانشگاه گیلان با بیان اینکه دکتر ابریشم چیان با دانشگاه سازی به نوعی آینده‌نگری در کار خیر کرده است، گفت: ترویج فرهنگ خیر از دستاوردهای مهم دکتر ابریشم چیان در بین دانشجویان دانشگاه گیلان است.

او اضافه کرد: آموزش انجام کارهای خیر به دانشجویان بسیار مهم است و خوشبختانه فرهنگ کار خیر در بین دانشجویان افزایش چشمگیری داشته است.

رضی گفت: مشارکت در کمک به همکلاسی‌های بیمار، کمک‌های ارزشمند به زلزله‌زدگان ازجمله نتایج فرهنگ کار خیر در بین دانشجویان است که امسال بسیار مطلوب انجام شد.

او بابیان اینکه دکتر ابریشم چیان در ساخت خانه سالمندان رشت نیز مشارکت داشتند و از جوانی کاهای خیر انجام می‌دادند،گفت: به تبعیت از خیرین این جریان راه افتاده است و ترویج این فرهنگ را مدیون خیرین آموزش عالی کشور هستیم.

او اضافه کرد: دکتر ابریشم چیان از مفاخر گیلان هستند و به‌زودی کتاب زندگینامه ایشان چاپ می‌شود.

رضا ابریشم چیان در باره‌ی پدر گفت: هدف اصلی پدرم ترغیب افراد جامعه در کمک به توسعه دانشگاه بود.

او با بیان اینکه دانشجویان کیفیت و کمیت خود را در ترویج فرهنگ خیر افزایش دهند، گفت: برای داشتن جامعه‌ای سالم باید پرهیزکاری را در اولویت قرار دهیم و صداقت را قاضی گفتار خود کنیم.

او همچنین گفت: از نصایح پدرم به دانشجویان این است پیروی از نصایح بزرگان را سرلوحه زندگی، جوانمردی و ایمان را مکتب زندگی خود قرار دهند.

ابریشم چیان اضافه کرد: توجه به بخش آموزش عالی کشور موجب نشاط روزافزون در جامعه می‌شود.