[su_frame align=”left”]تیم فوتبال ملوان[/su_frame]

رشت رویایی- استاندار گیلان گفت: باشگاه ملوان بندرانزلی طبق شرایط قانونی در مزایده، امتیاز باشگاه فوتبال نفت را خریداری کرده و نباید با آن برخورد ناعادلانه شود.

محمدعلی نجفی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت تیم فوتبال ملوان انزلی اظهار کرد: باشگاه ملوان بندرانزلی براساس شرایط قانونی در مزایده، امتیاز تیم فوتبال نفت را خریداری کرده و نباید با آن برخورد ناعادلانه شود.

او با بیان اینکه خیابان‌های انزلی پس از برنده شدن تیم ملوان در مزایده خرید امتیاز نفت شاهد جشن، شور و نشاط مثال‌زدنی مردم بود، افزود: دلسرد کردن صدها هزار جوان طرفدار ملوان کمک به رشد فوتبال حرفه‌ای نیست.

استاندار گیلان تصریح کرد: علاقه فوتبال‌دوستان کشور و استان‌های شمالی به ملوان پدیده‌ای کم نظیر بوده که اهمیت نقش ورزش در نشاط اجتماعی را نشان می‌دهد.

دکتر نجفی با بیان اینکه در زمینه احقاق حق ملوان به عنوان یکی از ریشه‌دارترین تیم‌های ورزشی کشور رایزنی‌های مختلفی با مراجع ذی‌صلاح آغاز شده است، تأکید کرد: مدیر کل ورزش و جوانان استان نیز مأمور پیگیری خرید امتیاز نفت تهران توسط ملوان تا حصول نتیجه لازم است.

استاندار گیلان یادآور شد: برابر با قوانین فوتبال بین‌المللی حتی با کناره‌گیری تیم نفت از لیگ برتر، تیم ملوان به عنوان تیمی که بالاترین امتیاز را در بین سقوط کنندگان دارد باید در لیگ برتر باقی بماند در این صورت ملوان حتی بدون خرید امتیاز این تیم هم لیگ برتری است.

او مقایسه کردن گیلان با استان‌هایی که سابقه‌ای در این رشته ورزشی ندارند را نادرست خواند و متذکر شد: پس از انتقال سهمیه سپاهان نوین اصفهان به یکی از تیم‌های خوزستانی که تاریخ فوتبال آن شباهت‌های زیادی به گیلان دارد این تیم به قهرمانی رسید اما کسی در آن موقع اعتراض نکرد.