مدیریت شهری با آمادگی کامل به استقبال برف زمستانی می‌رود

رشت رویایی- رئیس شورای اسلامی شهر رشت برنامه ریزی های صورت گرفته برای مواجهه با برف را منسجم ارزیابی کرد و از آمادگی کامل نیروی انسانی و ماشین آلات شهرداری خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، سید امیرحسین علوی با تاکید بر اینکه مسئولین باید در مشکلات کنار مردم باشند گفت: برنامه ریزی های لازم در خصوص برف پیش رو انجام شده است و مدیریت شهری رشت توان خود را برای خدمت رسانی مطلوب به شهروندان به کار خواهد بست.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه شورای رشت نیز جلساتی را به منظور اطلاع از جزییات برنامه ریزی ها برگزار کرده است مطرح کرد: مدیریت شهری رشت با آمادگی کامل به استقبال برف زمستانی می رود.

او اضافه کرد: شهرداری رشت در مقایسه با سال های قبل برنامه دقیق تری را در نظر دارد و از آمادگی بالاتری برخوردار است.

سید امیرحسین علوی با اشاره به تجهیز و به روز رسانی ماشین آلات برف روب گفت: با تاکید شورای اسلامی شهر رشت و با پیگیری های شهردار رشت ناوگان خودرویی شهرداری برای مواجهه با برف احتمالی وضعیت خوبی دارد و با توجه به قراردادهای منعقد شده با بخش خصوصی مجموعا ۱۱۶ دستگاه شامل ۱۷ تیغه برف روب، لودر، گریدر، بابکت و … در نظر گرفته شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه ۳۲ اتوبوس و ۱۳ ماشین آلات سنگین آتش نشانی به صورت شبانه روزی در خیابان حضور خواهند داشت گفت: اتوبوس ها در دو شیفت به مردم خدمات رسانی می کنند و تردد شبانه به منظور جلوگیری از نشستن برف و مسدود شدن خیابان ها است.

او با اشاره به لغو سفر شهردار به چین به علت مدیریت بارش برف سنگین احتمالی، گفت: مردم انتظار دارند مسئولین پای کار باشند و باعث خوشحالی است که شهردار رشت حضور در کنار شهروندان را در چنین شرایطی در اولویت قرار داده است.

علوی همچنین به برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی ستاد مرکزی، مناطق پنجگانه و سازمان های مرتبط اشاره کرد و اضافه کرد: پیش بینی ها و تمهیدات لازم در خصوص دپوی اضطراری زباله در کارخانه کود آلی، حضور اکیپ های تعمیرات، ذخیره سوخت و سایر موارد انجام شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: نیروهای شهرداری رشت در حالت آماده باش به سر می برند و از صبح شنبه ماشین آلات در نقاط تعیین شده مستقر می شوند و باز نگه داشتن معابر اصلی و مسیر دسترسی به نقاط کلیدی شهر نظیر بیمارستانها و مراکز درمانی و پمپ بنزین ها در اولویت قرار دارد.

علوی با دعوت از شهروندان برای مشارکت در برف روبی معابر فرعی، مطرح کرد: سمن ها نیز به صورت داوطلبانه در نقاط مختلف رشت آمادگی خود را جهت همکاری اعلام کرده اند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت رعایت نکات ایمنی و توجه به اطلاعیه های ارسالی از سوی شهرداری رشت و دستگاه های خدمات رسان را ضروری دانست و گفت: امیدواریم شهروندان با رعایت نکات ایمنی، لحظات فرح بخشی را در برف امسال سپری کنند.

او با بیان اینکه حضور بدون برنامه ریزی مثمر ثمر نخواهد بود، برنامه ریزی مدیریت شهری را منسجم و همه جانبه ارزیابی کرد و گفت: اعضای شورای اسلامی شهر رشت پیگیر مشکلات احتمالی خواهند بود و تا پایان بارش برف و بازگشت به شرایط عادی حضور مستمر خواهند داشت تا نعمت برف که در بسیاری از شهرها به عنوان عامل نشاط شهروندان شناخته می شود به بحران تبدیل نشود.

سید امیرحسین علوی با تاکید بر ضرورت پرداخت به موقع پاداش و حقوق کارکنان مطرح کرد: مهم ترین رکن در اجرایی شدن برنامه ها نیروی انسانی است. تهیه غذا و لباس گرم و تجهیزات لازم ضرورت دارد و باید حقوق و پاداش کارکنان به موقع پرداخت شود و دستور پرداخت پاداش از سوی شهردار رشت در حین بارش برف صادر شده است که امیدواریم به موقع پرداخت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *