فرودگاه رشت

رشت رویایی-  مدیرکل فرودگاه گیلان اعلام کرد: برقراری پرواز گردشگری و تجاری رشت به کشور آذربایجان از فرودگاه بین المللی سردار جنگل در حال برنامه ریزی است.

غلامرضا کریم آقایی، با اعلام رشد پروازهای فرودگاه گیلان در ۹ ماه امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته گفت: اکنون پروازهای هفتگی فرودگاه رشت به عراق و عتبات عالیات به صورت هفتگی دایر است و پروازهای گردشگری نیز به ارمنستان، گرجستان و ترکیه به صورت فصلی انجام می شود.

او گفت:  از ابتدای سال جاری ۲۴ پرواز به گرجستان، ۱۲ پرواز به ارمنستان و شش پرواز به آنتالیا انجام شده است.

کریم آقایی اضافه کرد: پروازهای مسافربری این استان از فروردین تا پایان آبان ماه، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۴ درصد رشد داشته است.

او تعداد پروازهای مسافربری این استان طی هشت ماه امسال را سه هزار و ۴۰۰ سورتی با جابجایی ۳۲۵ هزار مسافر اعلام کرد و گفت: تعداد مسافران فرودگاه رشت نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۵.۵ درصد افزایش یافته است.
او ادامه داد: هر سال علاوه بر پروازهای مسافربری حدود هشت هزار سورتی پرواز آموزشی و نظامی نیز در فرودگاه رشت انجام می‌شود.

کریم آقایی ضمن تاکید بر تعامل خوب استانداری با فرودگاه گیلان گفت: یکی از مشکلات فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت کمبود مساحت فرودگاه رشت که ۲۲۰ هکتار است، می باشد و برای رسیدن به طرح جامع باید ۱۶۰ هکتار توسعه یابد؛ متاسفانه مشکل توسعه به تملک اراضی گره خورده و قادر به تامین اعتبار از منابع استانی و نیز شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی نیستیم.