۷۸ نقطه صنعتی به گاز شهری مجهز شدند/ گیلان در سال ۹۶ هیچ مرگ خاموشی نداشت/ برای اولین بار رکورد فروش ۶ میلیارد مکعبی گاز مصرفی را زدیم

رشت رویایی- نشست خبر مدیرعامل شرکت گاز با عوامل رسانه برگزار شد.

مدیر عامل شرکت گاز در این نشست گفت: شرکت گاز شرکت خدماتی است که بیش از ۲۰ سال توانسته عملیات گاز رسانی در شهرها و روستاها برعهده دارد و بیش از ۹۰ درصد در بخش شهری و بیش از ۹۳ درصد در کلان روستایی تحت پوشش گاز شهری قرار دارد.

حسین اکبر با بیان اینکه در سطح گیلان ۹۷/۶ دزصد تحت پوشش گاز قرار دارد، گفت: مردم خوب ما لایق بهترین خدمات هستندو تمام تلاش شرکت گاز این است که برای رفاه حال مشترکان پروژه های کیفی موثری به انجام برساند.

او با اشاره به اینکه زمستان سال جاری چندان سرد نبود، گفت: برای اولین بار رکود فروش ۶ میلیارد مکعب در بخش خانگی، صنعتی و سی ان جی داشتیم.

او تاکید کرد: هر چه قدر فرهنگ صرفه جویی و مصرف بهینه در میان مردم القا شود می توان درصد مصرف خانگی را به نیروگاه و صنعت منتقل کرد.

او با بیان اینکه ۵۶۰ هزار انشعاب ( علمک ) در سطح استان داریم، گفت: در سال ۹۶ گیلان هیچ گونه مرگ خاموش نداشته است و در حادثه انفجار یک مورد فوتی داشته‌ایم.
او گفت: در دهه فجر سال گذشته ۵۰ روستا مجهز به گاز شدند و ۲۵۰۰ خانوار صاحب گاز شهری شدند.

اکبر گفت: در گیلان ۹۲ نقطه صنعتی داریم و دربخش صنعتی بالاترین عملکرد را در کل کشور داشته ایم و ۷۸ نقطه صنعتی را با اعتبار ۷۱ میلیارد تومان مجهز به گاز شهری کنیم.

او با بیان اینکه راه اندازی مرکز پیامک یکی از کارهای مهم شرکت گاز بوده است، گفت: گیلان تنها استانی هستیم که مرکز پیام استانی داریم و با تماس با شماره ۱۹۴ ماشین های امداد مجهز به امکانات بلافاصله خود را به محل حادثه می‌رساند.

او در پاسخ به این سوال که کدام دستگاه بیشترین بدهی را به شرکت گاز دارد؟ گفت:مطالبات معوقه شرکت گاز حدود ۱۵۰ میلیاردتومان در بخش های خانگی، صنعتی و دولتی توزیع می‌شود و با آن ها در این زمینه رایزنی می شود و مشکل خاصی وجود دارد.

او در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد اینکه برخی از مدیران شرکت گاز برای وصول بدهی شرکت گاز مغروض برخی فرمانداران می شوند،گفت: هردولتی یک سری منویاتی دارد و همه ما باید در چارچوب آن عمل می کنیم.

او همچنین در پاسخ به اینکه چه تعداد نیرو در شرکت گاز کار می کنند گفت: ۳۶۶ پرسنل رسمی و ۳۵۰ قراردادی و ۱۹۱ گاز بان و ۱۱۷ کنتر خوان و ۵۶ اکیپ امداد داریم و ۲۶ نشت یاب و ۱۲۳ حراصت و ۱۱۹ نفر در بخش ستادی داریم.

یکی از خبرنگاران مطرح کرد که نیروهای پیمانی به دلیل تفاوت زیاد حقوق دریافتی با پرسنل رسمی گله مند هستند و شنیده ایم برنامه دارید که پرسنل قراردادمستقیم با شرکت گاز را به بخش پیمانی منتقل کنید.

اکبر گفت: ما به عنوان کارفرما وظیفه داریم حداقل حقوق قانون کار را برای نیروهای پیمانی پرداخت کنیم و در هر مورد نارضایتی داشته باشند می توانند به اداره کار مراجعه کنند یا نزد خودمان بیایند.

ما هیچ گونه افزایش حقوق برای نیروهای پیمانی نمی توانیم داشته باشیم و با برنامه‌ای که در هیئت مدیره مطرح شد قصد داریم یک کمک معیشتی برای این نیرو های پیمانی داشته باشیم.

او اضافه کرد: پیشنهادی مطرح شده است که نیروهای قرار داد مستقیم درصورت تمایل به نیروی پیمانکاری بپیوندند و به اندازه یک درصد کمک معیشت خواهند گرفت البته در این موضوع اجباری وجود ندارد.

او همچنین گفت: فرآیند محاسبه و عدد گزاری در قبوض شرکت گاز توسط نرم افزار در شرکت گاز در همه نقاط کشور انجام می شود و قبوض شرکت گاز صادر می‌شود .

او در پاسخ به این سوال که چه زمانی مبلغ آبونمان به مشترکان باز‌ خواهد گشت، گفت: همان طور که می دانید در هدفمندی یارانه ها گاز بها جهش چشم گیری داشت و با همان روال مردم متحمل هزینه گزافی می شدند که مجلس این موضوع را مورد بررسی قرار داد.

او گفت: رییس سازمان هدفمندی یارانه این جایگاه را نداشته است که قانون وضع کند مبلغ آبونمان از مشترکین توسط شرکت گاز دریافت شود یا خیر.

دیوان عدالت ادارای دریافت آبونمان توسط شرکت گاز را غیر قانونی دانست و ۲۶ تیر ۹۶ دریافت هر گونه آبونمان و خدمات مستمر توسط شرکت گاز لغو شد و ما آنچه که به مردم مغروض هستیم را باز خواهیم گرداند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *