[su_frame align=”left”]جلسه فوق‌العاده انتخاب هیئت رییسه شورای شهر رشت - مهر ۱۳۹۵ - رضا رسولی[/su_frame]

رشت رویایی- رئیس کمیسیون ترافیک شورای رشت خواستار کمک مدیران ارشد استان به مدیریت شهری برای تأمین اتوبوس‌های شهری شد و عنوان کرد: نسبت به حق شهروندان رشتی از کمک‌های دولتی برای نوسازی و تأمین ناوگان اتوبوسرانی اجحاف شده است.

به گزارش ایسنا، مهندس رضا رسولی با اشاره به کمبود تعداد اتوبوس‌های ناوگان حمل و نقل عمومی در رشت گفت: با وجود تلاش‌هایی که برای رفع این کمبودها صورت گرفته اما به نظر می‌رسد که این مهم به تنهایی از عهده مدیریت شهری برنمی‌آید.

او با بیان اینکه همه اعم از شهردار باید حمل و نقل عمومی را یکی از اولویت‌ها بدانند، افزود: به واسطه مشکلات اقتصادی و کمبود منابع مالی شهرداری نتوانسته طی سال‌های اخیر نسبت به نوسازی و تأمین ناوگان اتوبوسرانی اقدام کند لذا نیاز است که حمایت بیشتری از مدیران استان اعم از استاندار، نماینده ولی‌فقیه و نمایندگان مجلس در نشست‌های کشوری نسبت به این موضوع صورت گیرد.

رسولی با تاکید بر اینکه متاسفانه با وجود انتظاری که از برخی نمایندگان مجلس و مدیران می‌رفت مدیریت شهری پشتوانه‌ای در این حوزه در مجامع ملی ندارد گفت: به راحتی نسبت به حق شهروندان رشتی از کمک‌های دولتی برای نوسازی و تأمین ناوگان اتوبوسرانی اجحاف می‌شود.

رئیس کمیسیون ترافیک با بیان اینکه شهرداری نیز باید بپذیرد که برای حوزه حمل و نقل عمومی هزینه کند، گفت: حمل و نقل نیز مانند رفت و روب یک اولویت است و علاوه بر این، تأمین اتوبوس‌ها نیاز به دخالت‌های مدیران سیاسی استان و شهرستان رشت دارد.

رسولی همچنین با تاکید بر توجه بیشتر سازمان اتوبوسرانی به بازرسان خطوط اتوبوسرانی گفت: حضور بازرسان خطوط در نظم‌بخشی به ترافیک شهر بسیار تاثیرگذار است اما با وجود چنین وظیفه‌ای به نظر می‌رسد نسبت به پرداخت حق و حقوق این افراد کوتاهی می‌شود.

او عنوان کرد: چهار ماه حقوق معوقه شایسته این بازرسان نیست و باید نسبت به پرداخت حقوق این افراد اقدامات فوری صورت گیرد.

رئیس کمیسیون ترافیک شورای شهر رشت همچنین گفت: موانع ورود خودروهای خارجی به عنوان تاکسی به شهر رشت از منطقه آزاد انزلی رفع شده است.