رشت رویایی- استاندار گیلان نیز در مراسم روز رشت گفت: شهر رشت همیشه شهر اولین‌ها بوده است و خیلی از افتخارات را در کارنامه خود دارد.‌

دکتر مصطفی سالاری گفت: باید دید با این افتخارات برای آینده باید چه کرد تا همیشه افتخارآفرین باشد.‌ من مهم‌تر از همه این اولین‌ها به فرهنگ و تمدن رشت را مهم می‌دانم که تاریخی سراسر با افتخار در زمینه فرهنگی، علمی و اجتماعی و سیاسی داشته است.‌

او گفت: تمدن را می‌توان در همه جا می توان دید اما این فرهنگ و تمدن را می‌توان در نحوه ابراز گلایه جوانان در گیلان با دیگر جاهای کشور دید که آن را‌ متفاوت کرده است که از خصایص بی بدیل این شهر می‌توان برشمرد.

سالاری گفت: ما و همه نهادهای سه قوه حقوق بگیر دولت هستیم باید در جهت برآوردن نیاز‌های مردم گام بر داریم و در کنار همه سمن ها و نهادهای اجتماعی و ورزشکاران خود را مسوول می‌دانیم‌.‌

استاندار گفت: اگر اشتباهی از هر یک از ما که مسولیتی داریم سر می‌زند نباید به پای انقلاب ما نوشته شود.

او اضافه کرد: گاهی اوقات به تصمیمات من استاندار انتقاد می شود که متوجه خودم است و گاهی اوقات برخی فکر می کنند بیان این انتقادات شکوه و عظمت شان را می‌ریزد که این چنین نیست‌.

او گفت: گاهی اوقات مدیرکل، استاندار، مسوول ما یک شکوه و عظمتک اذبی برای خود تعریف می کند و می‌گوید اگر کسی به من بگوید خوب کار نکردی شکوه و عظمت ما می‌ریزد، می‌گویند کرک و پرمان می ریزد. مسوول نباید کرک و پرش داشته باشد باید کنار من مردم باشد.

سالاری اضافه کرد: اگر بین مردم و پاسخگوی مردم باشیم و در اتاق‌های مسوولان به روی مردم باز باشد و پاسخ خود را بگیرند، ما درست عمل کنیم مردم روز به روز بیشتر به انقلاب خود افتخار می‌کنند.

او ادامه داد: جوانان انقلاب خود را دوست دارند و باید مرزی بین مردم و ما باقی نماند تا خدشه ای به این ارتباط ایجاد نشود.

استاندار گفت: جوانان باید بر مسند مدیریت قرار بگیرند و گاهی اوقات به من انتقاد می‌شود چرا جوان ۳۵ ساله را بخشدار می‌کنید در حالی که جوان ۲۵ ساله این مملکت لشکر سپاه را اداره کرده است.

او ادامه داد: شکوه و عظمت استاندار با انتقاد از عملکردهایش از بین نمی‌رود. استاندار حقوق بگیر مردم است و باید پاسخگوی مردم باشد.

او گفت: شیوه‌هایی برای بیان تکدر خاطر باید ایجاد شود تا من استاندار رفتار خود را اصلاح کنم.

سالاری گفت: اگر به جوانان اعتماد نکنید به ما اعتماد نمی‌کنند. از رسانه‌ها می‌خواهم که گلایه‌های جوانان را خطاب به ما بگویند و اگر درست باشد بدان عمل می‌کنیم. امر به معروف مردم به نسبت به ما اولا است.

استاندار گفت: گلایه از تورم و بیکاری جوانان است اما یک جاهایی خود حایل‌هایی برای این مشکلات ایجاد کردیم.‌

او با بیان اینکه فاصله سنی من از استانداران دیگر نسبت به جوانان کمتر است، گفت: ‌من برای برآوردن توقعات جوانان از همه کمک می‌طلبم و به عنوان نماینده عالی استان حکم می‌کنم که هر کس از خزانه عمومی دولت حقوق می‌گیرد باید پاسخگو باشد.

استاندار تاکید کرد: هر کس در قبال عملکرد خود در استان باید پاسخگو باشد و برای اشتغال و سرمایه گذاری کمک کند.

او ادامه داد: هیمنه و شکوه نظام ما از مردم است.‌ چوب لای چرخ سرمایه گذاران می‌گذاریم و نمی گذاریم کار خود را انجام دهند.

استاندار گفت: در سرکشی از بخشداری‌ها دیده می شود که دهدارها برای دیدار با من دست‌چین می شوند تا من صدای داد و گلایه آنها را نشنوم که با این شیوه برخورد کرده‌ام. من باید داد‌ها و گلایه‌های همه را بشنوم.

دکتر سالاری همچنی