رشت رویایی- مسئول اجرایی پروژه میدان میوه و تره‌بار آستانه اشرفیه با بیان اینکه مدرن‌ترین میدان میوه و تره‌بار استان گیلان در آستانه اشرفیه راه‌اندازی می‌شود گفت: با افتتاح این میدان ۳۰۰ نفر به‌طور مستقیم و هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم وارد بازار کار می‌شوند.

به گزارش تسنیم، محمد شهرامی در نشست خبری به ‌مناسبت رونمایی از پوستر جشنواره بادام زمینی گفت: آستانه اشرفیه به‌دلیل خاک حاصلخیر و شرایط اقلیمی، محصولات کشاورزی مهمی دارد و یکی از قطب‌های کشاورزی کشور محسوب می‌شود.

مسئول اجرایی پروژه میدان میوه و تره بار آستانه اشرفیه با اعلام اینکه این میدان مدرن‌ترین میدان میوه و تره‌بار گیلان است گفت: با افتتاح این میدان ۳۰۰ نفر به‌طور مستقیم و هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم وارد بازار کار می‌شوند که این گام مهمی در تحقق فرمان اقتصاد مقاومتی و افزایش اشتغال است.

او با اشاره به لزوم تلاش بیشتر جهت جذب سرمایه‌گذار در استان گیلان اعلام کرد: برای بهره‌برداری از پروژه مدرن‌ترین میدان میوه و تره بار استان گیلان در آستانه اشرفیه ۲۵ الی ۳۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده است.

شهرامی افزود: در استان گیلان ماهیانه ۲۷۰ میلیارد تومان صرف خرید و مصرف میوه می‌شود که در این میان ۹۷ درصد میوه‌ها از استان‌های دیگر و تنها ۳ درصد در داخل استان گیلان تامین می‌شود.

مسئول اجرایی پروژه میدان میوه و تره‌بار آستانه اشرفیه گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده ۳۱ تا ۳۲ درصد از گردش مالی میوه و تره‌بار استان گیلان در این میدان انجام می‌شود که رقمی معادل ۶۰ تا ۷۰ میلیارد تومان است.

شهرامی با اشاره به اینکه ۲۰۰ میلیارد تومان جهت احداث بازار فروش برنج در آستانه اشرفیه در نظر گرفته شده است اعلام کرد: پروژه میدان میوه و تره‌بار آستانه اشرفیه تا نوروز سال آینده افتتاح می‌شود.