رشت رویایی- مهدی پوررهنما ورزشکار اهل بندرانزلی عنوان قهرمانی و مدال طلای هفتمین دوره مسابقات پارا تکواندوی جهان را کسب کرد.

به گزارش ایرنا، رئیس هیات تکواندوی استان گیلان روز شنبه در این خصوص گفت: پوررهنما ورزشکار شایسته گیلانی توانست با غلبه بر تمامی رقبای خود، مقام قهرمانی رقابت‌های پاراتکواندو جهان را در انگلیس کسب کند.
محسن سترگی افزود: این ورزشکار شایسته گیلانی علاوه بر کسب مقام قهرمانی جهان، عنوان فنی‌ترین تکواندوکار این دوره از رقابت‌ها را نیز به خود اختصاص داد.
او ادامه داد: مهدی پوررهنما در جریان رقابت‌های جهانی در وزن ۷۵- کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفت در اولین دیدار ایلیا ویلکوف از روسیه را با نتیجه ۳۰ بر هشت شکست داد.
او گفت: این تکواندوکار شایسته ایران سپس برابر گابریل گاراگارزا اسپانیایی قرار گرفت و تا پایان راند نخست هفت بر صفر از حریفش جلو بود که با انصراف نماینده اسپانیا‌، پیروز و راهی مرحله بعد شد.
او اضافه کرد: پوررهنما در سومین مبارزه به مصاف ولادیمیر فئوفانو از روسیه رفت و ۲۳ بر ۱۰ او را شکست داد و به فینال راه پیدا کرد و در فینال نیز مگمدزاگیر ایسالدیبیروف از روسیه را با نتیجه ۲۸ بر ۱۷ مغلوب خویش ساخت و با کسب مدال طلا ۱۰۰ امتیاز به رنکینگ المپیکی خود اضافه کرد.
رئیس هیات تکواندوی استان گیلان گفت: هفتمین دوره مسابقات پاراتکواندو قهرمانی جهان با حضور ۲۵۷ تکواندوکار از ۵۹ کشور در سالن کاپرباکس آرنا لندن برگزار شد که به نفرات اول ۱۰۰ امتیاز، نفرات دوم ۶۰ امتیاز و نفرات سوم ۳۶ امتیاز در راستای کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو تعلق می‌گیرد.

مدال طلای جهانی امریکای جنوبی سال ۱۳۹۱، طلا جهانی روسیه سال ۱۳۹۳، طلای تکواندو آسیا چین تایپه، نقره تکواندو جهانی ۱۳۸۹، برنز مسابقات باکو سال ۱۳۸۸ مدال طلای پارا تکواندو آسیا در کره جنوبی و مدال طلای پارا تکواندو آسیا در فیلیپین از جمله افتخارات کسب شده توسط این ورزشکار گیلانی است.