استاندار گیلان در مراسم افتتاح ۴۴۷ پروژه مخابراتی گیلان:
مخابرات گیلان در رشد شاخص‌ها از کشور جلو زد

افتتاح 447 پروژه مخابراتی گیلان

رشت رویایی- افتتاح ۴۴۷ پروژه مخابراتی گیلان با هزینه‌ای بالغ بر ۱/۱۶۵/۰۹۴/۰۰۰/۰۰۰ ریال در زمینه ایجاد مسیر پروتکشن فیبر نوری آستارا چابکسر به طول ۳۱۰ کیلومتر،‌ توسعه شبکه Back Bone انتقال استان DWDM، راه‌اندازی اینترنت وایرلس شهری در پنج نقطه و اجرای پروژه نسل سوم تلفن همراه و اجرای پروژه نسل چهارم تلفن همراه همزمان با میلاد حضرت صاحب‌الزمان حضرت مهدی (عج) باحضور استاندار گیلان،‌ عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران، رییس مجمع نمایندگان استان و تعدادی از نمایندگان مجلس نهم و منتخبین مجلس دهم در سالن همایش‌های مخابرات گیلان انجام شد.

اثرات نیروی انسانی کارآمد در کوتاه مدت قابل ارزیابی است
استاندار گیلان در آیین افتتاح پروژه‌های مخابراتی گیلان با اشاره به اینکه اثرات نیروی انسانی کارآمد، توانمند و متخصص در کوتاه مدت قابل ارزیابی است و توانست در شاخص‌ها از کشور جلو بزند گفت: یک نیروی انسانی متخصص که مزیت بومی بودن را هم داشته باشد در ارزیابی شاخص‌ها نمایانگر و عملکرد او را می‌توان تحلیل کرد.

محمدعلی نجفی با تاکید بر اینکه مدیریت شرکت مخابرات گیلان با تکیه بر این مزیت توانست در شاخص‌های اینترنت، اینترانت،‌ افزایش پهنای باند و توسعه دیتا در استان به عملکرد موفقی با همراهی همکاران خود دست یابد اضافه کرد:

اما از آنجا که گیلان یک استان دارای مزیت و فرصت است می‌طلبد شرکت مخابرات ایران در این استان سرمایه‌گذاری بیشتری کند چرا که به ازای هر یک ریال سرمایه‌گذاری در گیلان ده ریال قابل برداشت است و می‌تواند با چنین شناختی از مزیت‌های استان از محل سرمایه‌گذاری در گیلان به استان‌های غیرقابل سودده هم کمک شایانی نماید و این نگاه یعنی توجه نسبی به توسعه متوازن در همه استان‌ها.

نماینده عالی دولت در گیلان توجه به پهنای باند و توسعه زیرساخت‌های فیبر نوری در گیلان را ضروری دانست و با تاکید بر اینکه گیلان دارای تجارت خارجی با استان‌های جنوبی روسیه است و این مهم نیازمند توسعه شبکه‌های فن‌آوری دانش بنیان و ای تی برای فعالان اقتصادی است تصریح کرد: در همسایگی گیلان جمعیت بالغ بر ۳۰۰ میلیون نفر وجود دارد که امروز فعالیت شرکت‌های دانش بنیان با فعالان اقتصادی آن سوی مرزها نیازمند امکانات زیرساختی پیشرفته در حوزه فن‌آوری اطلاعات است و سرمایه‌گذاری در گیلان در این بخش توجه به اقتصاد کشور است.

بالا بودن شاخص‌های مخابراتی گیلان از میانگین کشوری
عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران نیز با ارزیابی از عملکرد موفق شرکت مخابرات گیلان به روایتی از حضرت رسول (ص) اشاره کرد و گفت: حضرت رسول (ص) از فقر مدیریت بیمناک نبودند ایشان در روایتی سوء مدیریت را مایه هراس و بیمناکی می‌دانستند. بنابراین گیلان از لحاظ مدیریتی دارای تیم منسجم،‌ متخصص و کارآمد و دارای روحیه تعامل مثبت با همکاران است.

مهندس لطیف وصلی با بیان اینکه در چشم‌انداز ۱۴۰۰ برای اعضای هیات مدیره شرکت مخابرات ایران ترسیم شده است که شرکت مخابرات ایران شرکتی پیشرو در ارائه خدمات یکپارچه دیجیتال براساس سفارش مشتری در کلاس جهانی خواهد بود ادامه داد:

هم‌اکنون شرکت مخابرات ایران در بخش تلفن ثابت دارای رتبه نخست در خاورمیانه و تلفن همراه در آسیای جنوبی نیز دارای رتبه نخست است.

وی در همین رابطه افزود: شرکت مخابرات ایران در زمینه واگذاری تلفن ثابت دارای ۳۰ میلیون و ۲۵۰ هزار مشترک با ضریب نفوذ ۲/۳۸ درصد است و در بخش تلفن همراه با ۶۷ میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک دارای ضریب نفوذ ۲/۸۰ درصد است. که در همین بخش با وجود اپراتورهایی مثل ایرانسل و رایتل، ۶۰ درصد بازار تلفن همراه در دست مخابرات است.

عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با ارزیابی از عملکرد شرکت مخابرات گیلان در قیاس با میانگین کشوری عملکرد این شرکت را موفق و رو به رشد دانست و عنوان کرد: گیلان با داشتن یک میلیون و یکصد هزار تلفن ثابت با ضریب نفوذ ۲/۳۸ کشوری، دارای ضریب نفوذ ۲/۴۴ درصد است که از میانگین کشوری بالاتر است. این استان با داشتن ۱۵۴ هزار مشترک ADSL باز ضریب نفوذ دیتای آن با ۵۳/۲۴ درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

وی در ادامه تعداد مشترکین تلفن همراه دایری گیلان را دو میلیون و ۲۳۴ هزار مشترک دانست و اضافه کرد: ضریب نفوذ گیلان در تلفن همراه ۸/۹۰ درصد است اما این رقم در میانگین کشوری ۲/۸۰ درصد است.

عملکرد مخابرات گیلان یعنی اقدام و عمل؛ پس از ۲ ماه از سال
رییس مجمع نمایندگان گیلان با بیان این مطلب که پس از گذشت دو ماه از ابتدای سال شاهد رشد شبکه‌های مخابراتی در استان هستیم و این رشد در شاخص‌های مخابراتی یعنی اقدام و عمل گفت:

شاید روزی که تحریم‌ها شروع شده بود ما تحریم‌ها را یک کاغذ پاره نمی‌دانستیم بلکه آن‌ها را جدی می‌گرفتیم قطعاً رشد و موفقیت حاصل شده بیش از شرایط فعلی بود.

غلامعلی جعفرزاده با اشاره به اینکه تکه پاره دانستن تحریم‌های ظالمانه و از سویی برنامه منسجم و هدفمند نداشتن در قبال تحریم‌ها موجب کند شدن حرکت توسعه کشور شد ادامه داد: دولت یازدهم زمانی که بر سرکار آمد اقدام مؤثر «برجام» را انجام داد. من از موافقان برجام در مجلس بودم و در مقابل مخالفان یک سؤال داشتم که اگر امروز برجام نباشد یک جایگزین تعیین کنید تا ما خسارت‌هایی را که برجام دارد نداشته باشیم متاسفانه هیچ‌گاه به این سؤال پاسخ داده نشد.

عضو فراکسیون پیروان ولایت با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی دارای ۲۴ بند است که از سوی رهبری ابلاغ شده است و فاز مطالعاتی و دانشگاهی آن تمام شده است و امروز زمان اقدام و عمل است تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی الزاماتی دارد و الزامات آن تفاهم،‌ همدلی،‌ وفاق و دوستی است، اختلافات سیاسی بیهوده ما را به نقطه مثبت نمی‌رساند و باید برای حل مشکلات کشور از اختلافات بیهوده سیاسی حذر کرد.

نسل چهارم تلفن همراه به گیلان آمد
مدیرعامل شرکت مخابرات گیلان با اشاره به اینکه میلاد منجی عالم بشریت و سالروز آزادسازی خرمشهر که نزدیک با ۲۷ اردیبهشت روز جهانی ارتباطات بوده است تلاش شد تا در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در سال جاری که سال اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده است برای مردم استان دستاورد و ارمغان داشته باشیم گفت:

۴۴۷ پروژه مخابراتی در بخش‌های ارتباطات سیار، ارتباطات دیتا و نسل سوم تلفن همراه در همه شهرستان‌های گیلان بتواند نشان دهنده تلاش‌های مجموعه همکاران در شرکت مخابرات با همراهی و پشتیبانی مخابرات ایران و حتی مسئولین ارشد استان باشد.

مهندس رضا خضردوست با بیان اینکه افزایش پهنای باند در برخی از شهرهای گیلان با تجهیز و نوآوری در زمینه خدمات اینترنت نیز گوشه‌ای از اقدامات صورت گرفته جهت بهره‌برداری از پروژه‌ها بوده است، ادامه داد: ۵ سایت در دو شهرستان نسل چهارم تلفن همراه توسط مسئولین استان و عضو هیات مدیره شرکت مخابرات افتتاح شد که در فاز بعدی شهرهای انزلی و لاهیجان و سپس شهرهای دیگر استان از دیتا و ترافیک این شبکه بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت مخابرات گیلان مردم استان را مردمی هوشمند در زمینه فن‌آوری اطلاعات و ای تی دانست و تاکید کرد: ضریب نفوذ آشنای اول یا ADSL مخابرات در مقایسه با سایر استان‌های کشور بالاتر است و همراه اینترنت در گیلان با استقبال فراوانی از سوی مردم روبرو است و می‌باید برای کیفیت خدمات آن در استان تلاش کرد و در زمینه‌ی این مهم روزبه‌روز با کوشش بیشتری گام برداشته خواهد شد.

در این مراسم علی‌رغم اینکه به صورت ویدئو کنفرانس ۴۴۷ پروژه مخابراتی به صورت همزمان با ۱۱ پروژه مخابراتی شهرستان رودسر به‌صورت یکجا توسط استاندار گیلان افتتاح شد به طرح مشترکین وفادار آشنای اول و جشنواره بهار تا بهار ADSL2 شرکت مخابرات،‌ برندگان قرعه‌کشی مشتریان وفادار جوایز خود را دریافت کردند. در این مراسم یک نفر برنده جایزه ویژه ۲۵ میلیون تومانی و ۱۷ نفر برنده جایزه ۵۰۰ هزار تومانی این جشنواره شدند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz