محور آزادراه رشت ـ رودبار همچنان مسدود است

آزادراه رشت ـ قزوین

رشت رویایی- فرمانده پلیس راه گیلان گفت: محور آزادراه رشت‌ـ‌رودبار حد فاصل رستم‌آباد همچنان مسدود بوده و رانندگان از جاده قدیم این مسیر استفاده کنند.

مهیار رستگار امروز در گفت‌وگو با فارس با اشاره به وضعیت راه‌های گیلان اظهار کرد: تمام محورهای گیلان به استثنای آزادراه رشت در حد فاصل رودبارـ‌رستم‌آباد باز است.

وی با بیان اینکه آزادراه رشت‌ـ‌رودبار از مدت‌ها پیش به دلیل رانش زمین مسدود شده بود، تصریح کرد: مسدود بودن این مسیر همچنان ادامه دارد و رانندگان با رعایت احتیاط از جاده قدیم آزادراه رشت‌ـ‌رودبار استفاده کنند.

فرمانده پلیس راه گیلان به همراه داشتن چهار مدرک اصلی به هنگام رانندگی را امری ضروری دانست و گفت: چهار مدرک گواهینامه، کارت خودرو، برگه بیمه و معاینه فنی باید همواره همراه رانندگان باشد.

وی با اشاره به اینکه برخی رانندگان مسافر مدارک مذکور را به همراه ندارند، تصریح کرد: به همراه نداشتن مدارک چهارگانه مذکور موجب توقیف خودروی راننده می‌شود.

رستگار در ادامه به رعایت قوانین رانندگی در جاده‌های گیلان تأکید کرد و یادآور شد: با توجه به شرایط خاص جاده‌های گیلان، سرعت مطمئنه و سبقت مجاز مورد تأکید است.

وی تصادفات عابران پیاده را یکی از معضلات حوادث رانندگی عنوان کرد و گفت: با توجه به شرایط مسکونی بودن حاشیه جاده‌های گیلان، رانندگان باید با احتیاط برانند و مراقب عابران پیاده باشند.

فرمانده پلیس راه گیلان از خانواده‌ها خواست تا از در اختیار قرار دادن خودروها به فرزندانی که به سن قانونی نرسیده‌اند و فاقد گواهینامه رانندگی هستند خودداری کنند و متذکر شد: تاکنون این بی‌توجهی موجب مرگ چند نوجوان در تصادف رانندگی شده است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz