فرماندار جدید لاهیجان معارفه شد

محمد احمدی با حضور استاندار به عنوان فرماندار جدید لاهیجان معارفه شد

رشت رویایی- مراسم معارفه فرماندار جدید لاهیجان همزمان با شورای اداری شهرستان و با حضور استاندار، معاون سیاسی استاندار، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس و دیگر مسولین استانی و شهرستانی در فرمانداری لاهیجان برگزار شد.

نجفی استاندار گیلان در این نشست گفت: انتقادهای سازنده و دلسوزانه ای که گاها مطرح می‌شود کارساز خواهد بود و همه طالبان هستند اما انتقادهایی که از کینه و حسادت به زبان آورده می شود در میان‌مدت و کوتاه‌مدت خود را نشان خواهد داد و ماهیتان به همه ثابت خواهد شد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه لاهیجان شهرستان بزرگی است و کارهای بزرگ باید در آن انجام شود گفت: در حوزه‌ی گازرسانی، راه روستایی و عمران شهری در این شهرستان اتفاقات خوبی در سه سال گذشته افتاده است.

او بیمارستان لاهیجان را از مصوبات سفر دکتر روحانی عنوان کرد و گفت: این بیمارستان تاکنون ۸۴ درصد پیشرفت دارد و برای تکمیل نیازمند ۱۶ میلیارد تومان است که ۸ میلیارد تومان در بودجه آمده و بقیه نیز از منابع دیگر و فروش اوراق تأمین می‌شود.

او گفت: برای تجهیز این بیمارستان هم به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نامه زدم.
نماینده عالی دولت در گیلان به اقدامات خوب شکل گرفته از سوی دولت تدبیر و امید در بخش چای اشاره کرد و گفت: کیفیت چای گیلان امروز در کنار برنج از افتخارات ما در جهان است، البته این بخش دغدغه‌هایی دارند که باید به آن توجه کنیم.

او گفت: تا کنون ۶۵ هزار تن برگ سبز چای به ارزش ۱۲۲ میلیارد تومان خریداری شده که ۴۴ درصد بیشتر از مدت مشابه است.

محمد احمدی با حضور استاندار به عنوان فرماندار جدید لاهیجان معارفه شد - محمدعلی نجفی

استاندار گیلان گفت: این افزایش تولید و خرید به خاطر احیاء صنعت چای توسط دولت بود که با سیاستهای تشویقی دولت، ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار به سطح زیر کشت رفت و تمام چای خشک‌های تولیدی تاکنون به فروش رسیده است.

او همچنین گفت: آبیاری تحت‌فشار در باغات چای را بعد از سال‌ها وقفه آغاز کردیم که این امر نیز باعث افزایش تولید می‌شود.

او با بیان اینکه ۵۰ میلیارد تومان به زودی برای پرداخت بهای چای‌کاران واریز می‌شود گفت: تاکنون ۲۵ میلیارد تومان از مطالبات چای‌کاران نیز پرداخت شده است.

نجفی با بیان اینکه در بحث برنج نیز با کمک ائمه جمعه و نمایندگان در دو سال گذشته بحث خشکسالی را اداره کردیم گفت: برخی آن موقع پیشنهاد داده بودند ۳۰ هزار هکتار برنج‌زار کشت نشود اما این اجازه را ندادیم.

او در ادامه گفت: امسال حدود ۱۰ هزار هکتار تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی استان انجام گرفته که از افتخارات استان به شمار می‌رود و با استمرار این اقدام در مدت ۵ سال، ۵۰ هزار هکتار از اراضی نوسازی می‌شود.

محمد احمدی با حضور استاندار به عنوان فرماندار جدید لاهیجان معارفه شد

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz