نمایش «خرس و خواستگاری» در رشت
محمدحسن معجونی اثر چخوف را به گیلکی به روی صحنه می‌برد

رشت رویایی- نمایشنامه خرس و خواستگاری اثر آنتوان چخوف به کارگردانی محمد حسن معجونی در رشت به روی صحنه می‌رود.

نمایش «خرس و خواستگاری» در رشت

به گزارش رشت رویایی، محمدحسن معجونی چهره نام‌آشنای تئاتر و تلویزیون که اخیراً ساکن رشت شده است، نمایشنامه «خرس و خواستگاری» نوشته آنتوان چخوف را با همکاری آموزشگاه هنری افرا به مدت یک هفته در رشت اجرا خواهد کرد.

متون «خرس» و «خواستگاری» چخوف توسط مریم نژاد به زبان گیلکی ترجمه شده است و بعد از ماه رمضان از ۲۵ تیر، در سالن آمفی‌تئاتر مجتمع خاتم‌الانبیای رشت روی صحنه خواهد رفت.

معجونی از کارگردان‌هایی است که همواره با گروه خودش کار می‌کند؛ اما این‌بار با هنرجویان گیلانی خود در آموزشگاه افرا، تیم تازه‌ای برای اجرای گیلکی متن چخوف تشکیل داده است.

در این نمایش برنا انصاری، برنوش پورغفار، روشنک شعبانی، عارف گم‌زاد، مهتاب محبوب، مهیار ندایی، مریم نژاد به ایفای نقش می‌پردازند. و دیگر عواملی که او را در این کار همراهی می‌کنند عبارتند از: دستیاران کارگردان: آرزو عادلی، شکوفه داودی – منشی‌صحنه: آرزو عادلی – طراح صحنه و لباس: محمدحسن معجونی، طراح گرافیک: آرمان کوچکی و مدیر پروژه: مهرداد هنرمند.

حسن معجونی (متولد ۱۳۴۷ در زنجان) بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون است. او فارغ‌التحصیل رشته «ادبیات نمایشی» می‌باشد و همچنین سرپرست گروه تئاتر لئو است. آثار موفق بسیاری در کارنامه پربار معجونی وجود دارد که از آن جمله می‌توان به حضور در دو سریال موفق «شمعدونی» و «مسافران»، بازی در فیلم‌های سینمایی «اشباح»، «از تهران تا بهشت»، «برف روی کاج‌ها»، «قصه‌ها» و غیره اشاره کرد. معجونی همچنین آثار نمایشی بسیاری به عنوان کارگردان به روی صحنه برده‌است که از شاخص‌ترین آنها می‌توان از «در مضار توتون»، «پای دیوار بزرگ شهر»، «مثل خون برای استیک»، «خواب آهسته مرگ»، «مرغ دریایی»، «مترسک» و غیره نام برد.

نمایش خرس و خواستگاری به کارگردانی محمدحسن معجونی از ۲۵ تیر تا ۱ مرداد ساعت ۱۹: ۳۰ در رشت، ابتدای خیابان سعدی، مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا (ص)، سالن دکتر رحمدل اجرا خواهد شد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz