مجید مجیدی: پیاده‌راه فرهنگی رشت کاری بزرگ و قابل تحسین است/ شهردار: مجیدی سریالی درباره پروفسور سمیعی می‌سازد

مجید مجیدی در شهرداری رشت

رشت رویایی- مجیدی شهردار رشت را خلاق و جسور خواند و خاطرنشان کرد: شهردار رشت را بعد از دیدن فضای شهر و بافت پیاده راه تحسین کردم ایشان کار بزرگ و ماندگاری را انجام دادند.

مجیدی مجیدی کارگردان و فیلم نام‌نویس مطرح کشور به همراه همسر خود از پیاده‌راه فرهنگی رشت بازدید کرد در این بازدید دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت، مظفر نیکومنش نودهی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی رشت، فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر؛ علیرضا قانع مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت و جمعی از هنرمندان گیلانی وی را همراهی کردند.

دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم: ساخت سریالی با محوریت پروفسور سمیعی مد نظر مجید مجیدی است

مجید مجیدی در شهرداری رشت

دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم در حاشیه بازدید مجید مجیدی کارگردان فیلم محمد رسول‌الله (ص) از پیاده راه فرهنگی رشت با اشاره به عقبه فرهنگی تاریخی شهر رشت اظهار داشت: رویکرد ما با محوریت طبیعت؛ فرهنگ و هنری توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهر در حوزه گردشگری است.

او با اشاره به طرح باز آفرینی رشت گفت: تمام توان خود را برای توسعه کالبد شهر به کار گرفته‌ایم تا در این مسیر یک بازخوانی هویتی از شهر رشت داشته باشیم و بتوانیم یک طرح نو مبتنی بر شاخه‌های هنر و زیباشناسی از موسیقی محلی تا حوزه‌های مختلف دیگری که قابلیت برند سازی برای شهر دارد ایجاد کنیم.

شهردار رشت تاکید کرد: اعتقاد قلبی من و همه همکارانم در مجموعه شهرداری و شورای اسلامی این است که امروز اقتصاد در جغرافیای گیلان از دل فرهنگ خارج می‌شود.

او افزود: تلاش می‌شود تا دانشجویان حوزه هنر تا اساتید معتبر این رشته که در حد بین‌المللی سابقه درخشانی دارند به پایگاه هنری کشور از دریچه شهر رشت نگاه کنند و برای رسیدن به این هدف در برنامه ریزی‌ها به دنبال این هستیم که فضاهای شهری به این سمت سوق داده شود.

دکتر ثابت‌قدم توجه به فضاهای عمومی چون سالن‌های سینما و تئاتر در شهر رشت را مورد تاکید قرار داد و گفت: شهرداری رشت خود را متولی توجه به این فضاها می‌داند و هنرمندان گیلانی نیز که صاحب آثار فاخری هستند برای اینکه بتوانیم برون داد خوبی در حوزه فرهنگ و هنر رشت داشته باشیم با ما همگام و همراه هستند.

شهردار رشت تصریح کرد: با اقتباسی از حوزه‌های دیگر هنر مانند خلاقیت نهفته در خوراک شناسی به توسعه فرهنگ گردشگری در شهر کمک می‌کنیم و برای این امر برنامه‌های مناسبی در دستور کار است.

دکتر ثابت قدم با اشاره به دلیل حضور مجید مجیدی در رشت گفت: ساخت سریالی در رشت با توجه به فضای جغرافیای رشت و با محوریت پروفسور سمیعی مد نظر ایشان است در ساخت این سریال مقبولیت بین‌المللی این دانشمند فرهیخته که زاده رشت است به نمایش عموم گذاشته خواهد شد.

شهردار رشت با بیان اینکه ساخت این سریال دستاوردهای فرهنگی و گردشگری بسیاری برای شهر رشت به همراه دارد گفت: امیدواریم این رایزنی‌ها و نشست‌های فرهنگی به تولید آثار جدید کمک کند تا با استفاده از ظرفیت و توان شخصیت‌های بزرگ هنری و فرهنگی شاهد رشد اقتصادی در حوزه‌های مختلف باشیم.

فاطمه شیرزاد: هر چقدر برای هنر و فرهنگ هزینه شود، سرمایه است

مجید مجیدی در شهرداری رشت

در ادامه این نشست فاطمه شیرزاد رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی با تبریک روز جوان به همه هنرمندان جوان و تبریک نیمه شعبان اظهار داشت: دیدار مجید مجیدی به همراه خانواده محترم ایشان مایه خرسندی هنرمندان و مسئولان حوزه شهری رشت است.

وی با اشاره به اینکه قلب هنرمندان گیلانی برای ارتقای فرهنگ و هنر گیلان می‌تپد افزود: در گیلان ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوبی در حوزه هنر وجود دارد و استان ما چهره های فرهیخته فرهنگی بسیاری را در خود پرورش داده است.

رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت تلاش هنرمندان و اساتید هنر گیلان را مورد تحسین قرار داد و افزود: در حوزه‌های مختلف هنری گاهی کم لطفی‌هایی می‌شود اما حرکت‌های خوبی که از سوی شهردار رشت برداشته می‌شود و سیاست‌هایی که از سوی شورا به ویژه کمیسیون فرهنگی اتخاذ می‌شود برای کاستن ضعف‌ها و نارسایی‌های هنر شهر رشت است.

او با اشاره به اینکه اعضای شورای شهر رشت خرسند هستند که توانستند ذره‌ای در دنیای وسیع هنر اثرگذار باشند خاطرنشان کرد: هر چقدر برای هنر و فرهنگ هزینه شود سرمایه است و بر روی هنر نمی‌تواند قیمت نهاد.

شیرزاد با بیان اینکه گیلان چهره‌های شاخصی در بخش هنر دارد که از آن جمله می‌توان به استاد انوش نصر اشاره کرد افزود: همه ما تلاش می‌کنیم تا توسعه شهر را در حوزه‌های مختلف دنبال کنیم و دکتر محمد علی ثابت قدم به عنوان یک شهردار جوان و شجاع که زادگاهشان شهر رشت است و دلشان برای شهر رشت می‌تپد؛ دوست دارند که کارهای ماندگاری انجام دهند.

رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت افزود: ما نیز دوست داریم که شهر رشت به داشتن یک فرهنگسرای هنری مزین شود و این خواسته زیاد بزرگی نیست و این خواسته هنرمندان مرکز استان است که از دکتر ثابت قدم شهردار رشت و جناب آقای نیکومنش رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت دارند.

او با بیان اینکه شهرداری رشت همواره حامی هنرمندان است تصریح کرد: ان شالله در آینده نزدیک شاهد افتتاح فرهنگسرای هنری و فرهنگی در شهر رشت باشیم.

شیرزاد با اشاره به رنگ خدا به عنوان اثری فاخر در حوزه کودک و نوجوان از آثار مجید مجیدی گفت: آثار شما اثر بخشی خوبی برای این مرز بوم داشته است و اثر آخر جناب مجیدی به نام محمد رسول الله (ص) اثری ماندگار در تاریخ اسلام است و ان شالله بتوانیم به کمک هنرمندان گیلانی اثر فاخر دیگری با محوریت گیلان از جناب مجیدی شاهد باشیم و نام ایشان را در هنر گیلانی ثبت کنیم.

او گفت: شهر رشت در فاصله زمانی کوتاه مسیر توسعه را طی می‌کند پیاده فرهنگی رشت در مدت زمان ۱۲۰ روز ساخته شد ان شالله بتوانیم با تکمیل این پیاده راه آثار فاخری دیگری به شهر رشت اضافه کنیم.

مظفر نیکومنش نودهی: در پنج منطقه رشت فرهنگسرا راه‌اندازی خواهد شد

مجید مجیدی در شهرداری رشت

در ادامه مظفر نیکومنش نودهی رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی رشت با تاکید بر اینکه حضور در کنار آقای مجیدی برای من یک خاطره شیرین است تصریح کرد: ان شالله ما میزبان خوبی برای ایشان باشیم.

نیکومنش نودهی با اشاره به عقبه فرهنگی رشت گفت: هنر یکی از جلوه‌های الهی است و هنرمندان سرمایه‌های ملی ما هستند.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی شورا با همت شهردار رشت برنامه‌های فرهنگی را دنبال می‌کند گفت: تلاش‌های مدیر عامل سازمان فرهنگی شهرداری و نیز مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری رشت در حوزه فرهنگی قابل تقدیر است.

او تاکید کرد: پیاده راه فرهنگی شهر رشت با همت شهرداری رشت و شورای شهر در مدت زمان کوتاهی اجرا شد و از زمان افتتاح تاکنون مسئولان لشکری و کشوری بسیاری به رشت آمده و از این طرح اعلام رضایت کردند.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت گفت: در برنامه‌ها داریم تا این مکان را زیباتر از لحاظ فضای عمومی و نورپردازی کنیم؛ ساختمان ساعت شهرداری رشت به عنوان موزه هنرها رشت مصوب شده است که کلیه آثار هنرمندان شاخص در معرض دید شهروندان قرار گیرد و برای آماده سازی این مکان حدود سه میلیارد بودجه مصوب شده است.

او با اشاره به احداث پارک مفاخر رشت تصریح کرد: در این پارک سردیس هنرمندان و مفاخر و دانشمندان شاخص گیلان نصب شده است و هنوز نیز در برنامه ادامه کار وجود دارد.

نیکومنش با اشاره به اینکه از سال گذشته پیگیر ایجاد فرهنگسرا هستیم خاطرنشان کرد: در هر محله رشت یک سرای محله ایجاد می‌شود که تاکنون هشت سرای محله افتتاح شده است و به امید خدا هر ۱۵ سرای محله رشت افتتاح می‌شوند.

وی تاکید کرد: پیگیر هستیم تا در پنج منطقه شهر رشت فرهنگسرا راه‌اندازی و ساخته شود و در تلاش هستیم این فرهنگسراها تا سال ۹۶ ساخته شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی رشت افزود: ما به هنرمندان گیلانی خود افتخار می‌کنیم و امروز جوانان رشت با کمترین امکانات کار می‌کنند و ما نیز در تلاش هستیم فضایی ایجاد کنیم تا جوانان این شهر بتوانند هنر و خلاقیت خود را رشد دهند و در تاریخ و سرنوشت این مرز و بوم اثر گذار باشند.

مجید مجیدی: پیاده‌راه فرهنگی شهر رشت کاری بزرگ و قابل تحسین است

مجید مجیدی در شهرداری رشت

مجید مجیدی کارگردان و فیلم نامه نویس مطرح کشور نیز در این مراسم با اظهار خرسندی از حضور در جمع هنرمندان گیلانی افزود: پیاده راه فرهنگی شهر رشت کاری بزرگ و قابل تحسین است.

وی با بیان اینکه امروز لطف و محبت شهردار رشت و مسئولان و هنرمندان شهر شامل حال من شد گفت: من به هنرمندان گیلانی افتخار می‌کنم، من و همسرم به طور اجدادی به گیلان و این سرزمین تعلق داریم.

مجیدی شهردار رشت را خلاق و جسور خواند و خاطرنشان کرد: شهردار رشت را بعد از دیدن فضای شهر و بافت پیاده تحسین کردم ایشان کار بزرگ و ماندگاری را انجام دادند.

کارگردان فیلم محمد رسول الله (ص) با بیان اینکه به مردم رشت به دلیل داشتن چنین شهردار سخت‌کوشی تبریک می‌گویم افزود: همان‌طور که از اسم شهردار رشت مشخص است ان شالله همیشه در عرصه‌های فرهنگی و هنر کوشا و ثابت‌قدم باشند.

مجیدی افزود: به نظر من دولت تدبیر و امید یک اشتباه بسیار استراتژیک و بزرگی کرده است که عرصه فرهنگ و هنر را دست دوم و دست چندم نگاه کردند و این گله و شکایت به دولت روحانی وارد است اگرچه اقتصاد امر زیر بنایی محسوب می‌شود ولی متاسفانه غفلت در حوزه فرهنگ و هنر امروز وجود دارد.

وی تاکید کرد: در بسیاری از عرصه‌های اقتصادی نیز فرهنگ و هنر می‌تواند اثرگذار باشد هویت هر ملتی فرهنگ و هنر است و اگر فرهنگ و هنر را از یک ملت بگیرید چیزی از آن باقی نمی‌ماند.

مجیدی تصریح کرد: اگر امروز گیلان صاجب آوازه است به دلیل عقبه فرهنگی است که می‌تواند به آن ببالد و به آن افتخار کند امیدوارم با شرایطی که در این استان وجود دارد شاهد رشد فرهنگ و هنر در گیلان باشیم.

او با شاره به اینکه فیلم روز امتحان از ساخته‌های من در گیلان کار شد گفت: گیلان استانی با ظرفیت‌های بسیار در بخش هنر است و باید برای شکوفایی این استعدادها برنامه‌ریزی شود.

علیرضا قانع نیز در حاشیه این مراسم افزود: بر روی تاریخ فرهنگی رشت در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری برنامه‌ریزی می‌شود.

مدیر عامل سازمان فرهنگی شهرداری رشت تاکید کرد: تاریخ محلات رشت در راستای هویت دادن به شهر دنبال می‌شود و به دنبال باز آفرینی هویتی رشت هستیم و برای این امر اسناد مکتوب تهیه می‌شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz