رشت رویایی- همزمان با دومین روز از هفته دفاع مقدس برای اولین بار در رشت در مراسمی به همت امور ایثارگران و با مشارکت منطقه ۴ شهرداری رشت با حضور دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت، فاطمه شیرزاد و موسوی روزان از اعضای شورای اسلامی شهر رشت، علی مقصودی مدیر منطقه ۴ و فاطمه قدیمی حرفه مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت و تعدادی از فرزندان شاهد شاغل در مجموعه مدیریت شهری رشت ۷۳ درخت بوستان مفاخر شهر رشت منقش به نام شهیدانی شد که فرزندان آنان در مناطق ۵ گانه شهرداری رشت مشغول به کار می‌باشند.

[su_frame align=”center”]پلاک‌کوبی درختان به نام شهدای فرزندان شاهد شاغل شهرداری در بوستان مفاخر رشت - مهر ۱۳۹۵ - محمدعلی ثابت‌قدم[/su_frame]

دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم در مراسم نام‌گذاری ۷۳ درخت بوستان مفاخر اظهار داشت: پاسداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران و خانواده‌های آنان که در شهرداری در حال خدمات‌رسانی به شهروندان محترم رشت می‌باشند بر همه واجب است.

شهردار رشت با تاکید بر ماندگاری روحیه ایثارگری در مجموعه مدیریت شهری گفت: این حرکت مبنایی است برای استقرار توسعه فرهنگ پاسداری خون شهدا و این فرهنگ دارای نمادهای عینی مشخصی است که این نمادها برای همه شهروندان ملموس خواهد بود.

او در ادامه افزود: همه شهروندان باید بدانند که مجموعه مدیریت شهری همواره پاسدار منطق و فرهنگ ایثار و شهادت هستند. چون فرهنگ پاسداری از خون شهدا برگرفته از ریشه‌های اصیل ایرانی است.

فرزندان شهدا آبروی ملت ایران هستند

فاطمه شیرزاد با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام (ره) و شهدای ایران اسلامی در عرصه‌های گوناگون اظهار داشت: شهدای گرانقدر ما از صدر اسلام تاکنون از خون و مال و خانواده خود گذشتند تا ایران اسلامی سربلند، پایدار و برقرار بماند.

عضو کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر نیاز همگان به حضور شهدا در زندگی گفت: حضور در مراسم پاسداشت شهدا به راحتی نصیب هر کسی نخواهد شد.

او افزود: جنگ هشت ساله دفاع مقدس دستاوردهای متعدی برای ما داشته و خوشبختانه امروز کشور ایران اسلامی به پاس خون شهدا در موقعیت بسیار مطلوبی قرار دارد.

[su_frame align=”center”]پلاک‌کوبی درختان به نام شهدای فرزندان شاهد شاغل شهرداری در بوستان مفاخر رشت - مهر ۱۳۹۵[/su_frame]

فاطمه شیرزاد فرزندان شهدا را آبروی ملت ایران دانست و گفت: حفظ نظام بر همه ما واجب است اما وظیفه فرزندان شهدا که باعث اعتلای نظام می‌باشند از دیگران سنگین‌تر است .
عضو کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت نام و یاد شهدا را جاودانه خواند و تصریح کرد: همسران شهدا با شجاعت و صبر و بردباری توانستند جای خالی پدر که ستون خانواده است را برای فرزندان خود پر کردند و امروز فرزندان معظم شهدا شاغل در مجموعه مدیریت شهری با پشت سر گذاشتن فراز و نشیب‌ها توانستند به عنوان یک نیروی فعال شهرداری در پست‌های مختلف این مجموعه خدمت رسانی نمایند.

تاریخ ایران به افسانه مبدل نشود

مدیر منطقه ۴ شهرداری رشت نیز در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با قدردانی از زحمات امور ایثارگران شهرداری رشت اظهار داشت: در زمان قبل از انقلاب با حضور بیش از ۳۵ هزار مستشار آمریکایی در کشور تمامی درآمدهای نفتی ایران به بهانه امادگی در برابر کشور استعمارگر شوروی از ایران خارج می‌شد.

[su_frame align=”center”]پلاک‌کوبی درختان به نام شهدای فرزندان شاهد شاغل شهرداری در بوستان مفاخر رشت - مهر ۱۳۹۵ - علی مقصودی[/su_frame]

علی مقصودی با اشاره رشادت‌ها و نقش انکارناپذیر مردم گیلان در دفاع مقدس گفت: استان گیلان با جمعیت حدود یک میلیونی در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی توانست مقام دوم کشوری را به لحاظ تعداد شهید و جانباز و رزمنده در طول هشت سال جنگ نابرابر کسب نماید.

او افزود: آنچه که برای ما مهم این است که نباید عقبه تاریخی مردم ایران و جانفشانی های مردم ایران و به خصوص گیلان در ۸ سال دفاع مقدس به وادی فراموشی سپرده شود.

مدیر منطقه ۴ شهرداری رشت با تاکید بر اینکه نباید تاریخ ایران به افسانه مبدل شود، گفت: باید روحیه شهادت‌طلبی و ایثارگری روزبه‌روز در جامعه تقویت شود.

گفتنی است که در این مراسم ۷۳ درخت بوستان مفاخر شهر رشت با پلاک‌هایی با نام و به یاد ۷۳ شهیدی که فرزندان آنان در شهرداری مشغول به کار هستند پلاک گذاری شد.

گزارش تصویری پلاک‌کوبی درختان به نام شهدای فرزندان شاهد شاغل شهرداری در بوستان مفاخر رشت