شهردار رشت:
مجموعه مدیریت شهری همواره پاسدار منطق و فرهنگ ایثار و شهادت است

رشت رویایی- همزمان با دومین روز از هفته دفاع مقدس برای اولین بار در رشت در مراسمی به همت امور ایثارگران و با مشارکت منطقه ۴ شهرداری رشت با حضور دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت، فاطمه شیرزاد و موسوی روزان از اعضای شورای اسلامی شهر رشت، علی مقصودی مدیر منطقه ۴ و فاطمه قدیمی حرفه مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت و تعدادی از فرزندان شاهد شاغل در مجموعه مدیریت شهری رشت ۷۳ درخت بوستان مفاخر شهر رشت منقش به نام شهیدانی شد که فرزندان آنان در مناطق ۵ گانه شهرداری رشت مشغول به کار می‌باشند.

پلاک‌کوبی درختان به نام شهدای فرزندان شاهد شاغل شهرداری در بوستان مفاخر رشت - مهر ۱۳۹۵ - محمدعلی ثابت‌قدم

دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم در مراسم نام‌گذاری ۷۳ درخت بوستان مفاخر اظهار داشت: پاسداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران و خانواده‌های آنان که در شهرداری در حال خدمات‌رسانی به شهروندان محترم رشت می‌باشند بر همه واجب است.

شهردار رشت با تاکید بر ماندگاری روحیه ایثارگری در مجموعه مدیریت شهری گفت: این حرکت مبنایی است برای استقرار توسعه فرهنگ پاسداری خون شهدا و این فرهنگ دارای نمادهای عینی مشخصی است که این نمادها برای همه شهروندان ملموس خواهد بود.

او در ادامه افزود: همه شهروندان باید بدانند که مجموعه مدیریت شهری همواره پاسدار منطق و فرهنگ ایثار و شهادت هستند. چون فرهنگ پاسداری از خون شهدا برگرفته از ریشه‌های اصیل ایرانی است.

فرزندان شهدا آبروی ملت ایران هستند

فاطمه شیرزاد با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام (ره) و شهدای ایران اسلامی در عرصه‌های گوناگون اظهار داشت: شهدای گرانقدر ما از صدر اسلام تاکنون از خون و مال و خانواده خود گذشتند تا ایران اسلامی سربلند، پایدار و برقرار بماند.

عضو کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر نیاز همگان به حضور شهدا در زندگی گفت: حضور در مراسم پاسداشت شهدا به راحتی نصیب هر کسی نخواهد شد.

او افزود: جنگ هشت ساله دفاع مقدس دستاوردهای متعدی برای ما داشته و خوشبختانه امروز کشور ایران اسلامی به پاس خون شهدا در موقعیت بسیار مطلوبی قرار دارد.

پلاک‌کوبی درختان به نام شهدای فرزندان شاهد شاغل شهرداری در بوستان مفاخر رشت - مهر ۱۳۹۵

فاطمه شیرزاد فرزندان شهدا را آبروی ملت ایران دانست و گفت: حفظ نظام بر همه ما واجب است اما وظیفه فرزندان شهدا که باعث اعتلای نظام می‌باشند از دیگران سنگین‌تر است .
عضو کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت نام و یاد شهدا را جاودانه خواند و تصریح کرد: همسران شهدا با شجاعت و صبر و بردباری توانستند جای خالی پدر که ستون خانواده است را برای فرزندان خود پر کردند و امروز فرزندان معظم شهدا شاغل در مجموعه مدیریت شهری با پشت سر گذاشتن فراز و نشیب‌ها توانستند به عنوان یک نیروی فعال شهرداری در پست‌های مختلف این مجموعه خدمت رسانی نمایند.

تاریخ ایران به افسانه مبدل نشود

مدیر منطقه ۴ شهرداری رشت نیز در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با قدردانی از زحمات امور ایثارگران شهرداری رشت اظهار داشت: در زمان قبل از انقلاب با حضور بیش از ۳۵ هزار مستشار آمریکایی در کشور تمامی درآمدهای نفتی ایران به بهانه امادگی در برابر کشور استعمارگر شوروی از ایران خارج می‌شد.

پلاک‌کوبی درختان به نام شهدای فرزندان شاهد شاغل شهرداری در بوستان مفاخر رشت - مهر ۱۳۹۵ - علی مقصودی

علی مقصودی با اشاره رشادت‌ها و نقش انکارناپذیر مردم گیلان در دفاع مقدس گفت: استان گیلان با جمعیت حدود یک میلیونی در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی توانست مقام دوم کشوری را به لحاظ تعداد شهید و جانباز و رزمنده در طول هشت سال جنگ نابرابر کسب نماید.

او افزود: آنچه که برای ما مهم این است که نباید عقبه تاریخی مردم ایران و جانفشانی های مردم ایران و به خصوص گیلان در ۸ سال دفاع مقدس به وادی فراموشی سپرده شود.

مدیر منطقه ۴ شهرداری رشت با تاکید بر اینکه نباید تاریخ ایران به افسانه مبدل شود، گفت: باید روحیه شهادت‌طلبی و ایثارگری روزبه‌روز در جامعه تقویت شود.

گفتنی است که در این مراسم ۷۳ درخت بوستان مفاخر شهر رشت با پلاک‌هایی با نام و به یاد ۷۳ شهیدی که فرزندان آنان در شهرداری مشغول به کار هستند پلاک گذاری شد.

گزارش تصویری پلاک‌کوبی درختان به نام شهدای فرزندان شاهد شاغل شهرداری در بوستان مفاخر رشت

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz