مجروح شدن یک مأمور یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان در تالش

رشت رویایی بار دیگر، یک مأمور یگان حفاظت منابع طبیعی استان گیلان، در جلوگیری از برداشت غیرمجاز شن و ماسه در منطقه تالش، توسط سودجویان مجروح شد.

چهار مأمور یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری تالش روز شنبه در حین انجام وظیفه و گشت زنی با یک تراکتور برداشت کننده غیر مجاز شن و ماسه از روی لوله گاز در روستای ساحلی آلالان خلیف آباد مواجه شدند که برای توقف تراکتور، اقدام کردند که مورد حمله این تراکتور قرار گرفتند.

در این اقدام راننده تراکتور، سلیمان جهان بین یکی از مأموران یگان حفاظت را از ناحیه پا مورد حمله قرار داد و مجروح کرد که از سوی همکارانش به بیمارستان شهید نورانی تالش انتقال داده شد.

این تراکتور برداشت کننده غیرمجاز شن و ماسه پس از این ماجرا، فرار کرد ولی پس از چند ساعت تعقیب گریز، متوقف و راننده آن بازداشت شد.

سلیمان جهان‌بین مأمور یگان حفاظت منابع طبیعی تالش که برای مداوا در بیمارستان شهید نورانی تالش بسر می‌برد، درگفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این راننده متخلف، به سمت مأموران حمله‌ور شد که بقیه فرار کردند ولی مرا از ناحیه پا مورد حمله قرار داد که در این حمله ماهیچه و مچ پای من آسیب وارد شد و ساق پا نیز طبق عکسی که در بیمارستان شهید نورانی تالش گرفته شد، ترک برداشته است.

به گفته وی به دلیل نداشتن حمایت کافی قانونی، قاچاقچیان چوب و ماسه به راحتی به نیروهای یگان حمله می‌کنند.

وی اظهار داشت: انتظار ما از مسئولان این است که در هنگام درگیری با برداشت کنندگان غیرمجاز شن و ماسه و یا قاچاقچیان چوب، از مأموران خود دفاع کنند.

وی تصریح کرد: وضعیت تعدادی از نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان مشخص نیست و از حق و حقوق و مزایای کافی بیمه‌ای برای درمان خود برخوردار نیستند و در مقابل تخریب‌کنندگان طبیعت از آنها حمایت لازم صورت نمی‌گیرد.

جهان‌بین ادامه داد: در سال جاری این چهارمین حمله قاچاقچیان در منطقه تالش به مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی است که یک سرباز بر اثر همین حمله با چاقو فلج و خانه‌نشین شده و بقیه نیز مجروح شده‌اند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz