مبتلایان به افسردگی شدید از سربازی معاف می‌شوند

رشت رویایی ـ معاون بهداشت و درمان نیروی انتظامی اعلام کرد افرادی که مبتلا به افسردگی شدید هستند در بدو ورود با تشخیص به موقع به سربازی فراخوانده نمی‌شوند و از خدمت معافند.

مبتلایان به افسردگی شدید از سربازی معاف می‌شوند

سردار سید محمدرضا سید احمدیان به «ایرنا» گفت که کارکنان نیروی انتظامی نیز در بدو استخدام مورد معاینات پزشکی قرار می گیرند و در صورت ابتلا به افسردگی شدید، استخدام نمی‌شوند.

او ادامه داد: در صورتی که سربازان دارای افسردگی خفیف باشند و این مساله در معاینات اولیه تشخیص داده شود از پوشیدن لباس سربازی که افتخاری برای جوانان این مرز و بوم به شمار می‌آید، معاف می‌شوند.

معاون بهداد نیروی انتظامی اضافه کرد: براین اساس این دسته از افراد از خدمات رزمی و پر استرس معاف خواهند شد و افرادی که دچار افسردگی خفیف هستند با اقدامات پیشگیرانه از زمینه‌هایی که افسردگی را در این افراد تشدید کند، جلوگیری می‌شود.

سردار احمدیان ادامه داد: عوامل مستعد کننده این بیماری در کارکنان و سربازان را برطرف و آنان را از انجام کارهای پراسترس منع کرده‌ایم؛ به عنوان مثال عواملی مثل، تغذیه، خواب، ارتباط با خانواده و محل سکونت سربازی که دچار افسردگی خفیف است، مورد توجه قرار می‌گیرد.

به گفته‌ی این مقام انتظامی، در صورتی که فرد مبتلا به افسردگی، مشمول باشد در کمیسیون پزشکی فرمانداری‌های استان‌ها و اگر سرباز باشد در کمیسیون پزشکی نیروی انتظامی معاف می‌شود.

او درباره خودکشی بین سربازان هم گفت: از نظر آماری خودکشی که در اثر افسردگی به‌وجود می‌آید در بین سربازان و پلیس کاهش یافته است که این مهم به دلیل اقدامات پیشگیرانه و سایر اقداماتی است که در سطح نیروی انتظامی برگزار شده است.

به گفته این مقام انتظامی، دو هزار روانشناس در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در نیروی انتظامی فعالیت می‌کنند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz