[su_frame align=”center”]کارتخوان[/su_frame]

رشت رویایی- رئیس پلیس فتای پایتخت از دستگیری مانتوفروشی خبرداد که با قرار دادن اسکیمر در دستگاه کارتخوان، حساب‌های مشتریان را خالی می‌ کرد.

سرهنگ محمدمهدی کاکوان گفت: فردی با طرح شکایت در دادسرای جرایم رایانه ‌ای و وصول پرونده ای، اعلام کرد در حالی که کارت عابر بانک در اختیارش بود، یکدفعه از طریق خودپرداز وجوهی از کارتش برداشت شده بود.

این مقام انتظامی گفت: بررسی ‌های لازم صورت پذیرفته و تصاویر دوربین‌ های خودپرداز بررسی شد و در همین حین، تعداد ۶ پرونده دیگر به این پلیس واصل شد که شاکیان آن نیز بیان داشتند از حسابشان به همین ترتیب برداشت، صورت گرفته است لذا ضمن بازجویی دقیق و مجدد از شاکیان مشخص شد تمام آن ها در تاریخ مشخصی از یک غرفه فروش لباس زنانه، اقدام به خرید مانتو ارزان قیمت کرده‌اند.

کاکوان گفت: شگرد مجرمانه اسکمیر باعث این برداشت‌های غیر مجاز شده بود. فروشنده پس از اخذ کارت، رمز کارت را کپی و در نهایت به شکات اعلام می کرد دستگاه کارت خوان وی خراب است و پول نقد بابت خرید از مشتریان می گرفت از طرفی دیگر با رمزی که از طریق اسکیمر در اختیار داشت به برداشت دوباره از کارت مشتری اقدام می کرد.

رئیس پلیس فتا پایتخت به شهروندان هشدار داد: حتما در هنگام خرید و پرداخت وجه از طریق دستگاه های خودپرداز مراقب باشند که روی دستگاه، قطعه اضافی یا چسب خوردگی وجود نداشته باشد و حتما خودشان کارت بکشند و رمز را وارد کنند.

او گفت: اعلام رمز کارت به فروشنده اشتباه است. چرا که اگر دستگاه اسکمیری روی دستگاه خودپرداز نصب شده باشد با دریافت رمز بانکی شما به راحتی می‌توانند حساب بانکی شما را خالی کنند.

سرهنگ کاکوان گفت: در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir قسمت ثبت گزارشات مردمی موارد مشکوک را به پلیس فتا اعلام کنند.