ماجرای کشف جسد دست‌وپابسته در نزدیکی هتل اوین

جسد

رشت رویایی- حدود ساعت ٩ صبح روز دوشنبه خبر کشف جسد پسر جوان افغانستانی در حالی که دست‌ها و پاهایش محکم بسته و در اطراف هتل اوین رها شده بود، به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد.

بررسی‌های کارشناسان و اکیپ تشخیص هویت به آنجا رسید که مشخص شد مرد حدود ٢٠ سال سن داشته و تقریباً ١٠ ساعت از زمان قتلش می‌گذرد. یعنی زمان قتل او حدوداً اواخر شب ٣٠ مردادماه بوده است. همچنین در جست‌وجوی مدارک همراه جسد مشخص شد مقتول (دوست محمد) نام دارد و آثار کبودی روی گردنش نشان داد که او بر اثر فشار به عناصر حیاتی گردن جان‌باخته است.

در ادامه تحقیقات مشخص شد (دوست محمد) کارگر مسجد محله است. با حضور تیم جنایی در مسجد محل پسر بچه کوچکی مدعی شد (دوست محمد) چندین‌بار به مغازه مرد میانسالی به نام مسعود می‌رفته و حال، او احتمال می‌دهد که مرد مغازه‌دار از موضوع خبر داشته باشد. به این ترتیب پلیس بعد از شناسایی مسعود او را دستگیر کرد و برای بازجویی به دادسرای امور جنایی تهران برد.

مرد ۴٠ ساله در اظهاراتش قتل پسر جوان را انکار کرد و به قاضی ایلخانی گفت: «من کارگر یک ساختمان نیمه‌کاره در اطراف هتل اوین هستم، مقتول که «دوست محمد» نام داشت، از دوستانم بود. او در یک مسجد در حال ساخت کار می‌کرد. من ١٠٠ هزار تومان به «دوست محمد» بدهکار بودم. حدود ساعت هفت بعدازظهر سی‌ام مرداد سراغ او رفتم و بدهکاری‌ام را به او پس دادم. بعد از اینکه قرض او را دادم با هم به کانکسی که در آنجا سکونت داریم رفتیم و پس از خوردن شام خوابیدیم. من از نحوه قتل (دوست محمد) نیز بی‌خبر هستم.» او ادامه داد: «البته مدتی قبل با او جر و بحث کردم اما زمانی که (دوست محمد) به قتل رسیده در کانکس بودم و امیر نیز که کارگر ساختمان است، پیش من بود.» پس از اظهارات متهم این پرونده، وی به دستور بازپرس پرونده بازداشت و برای ادامه تحقیقات در اختیار ماموران اداره آگاهی قرار گرفت.

اعتماد

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz