رشت رویایی- رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید برحمایت مجلس از تقویت و خودکفایی برنج گفت: در بحث برنج داخلی اگر چه نیاز چندانی به واردات نیست اما باید سرمایه گذاری کنیم.

به گزارش مهر، علی لاریجانی بعدازظهر چهارشنبه در جلسه شورای اداری که در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد، گفت: طی سال های گذشته شاهد پیشرفت کشور در حوزه های مختلف بوده ایم.

لاریجانی با اشاره به اینکه مسئولان باید از فضای ایجاد شده در کشور در راستای توسعه و رشد در حوزه های مختلف بهره گیری لازم را کنند، اظهار کرد: رونق اقتصادی کشور یکی از مهم ترین مسائل و اولویت اصلی است.

او با بیان اینکه متاسفانه اقتصاد کشور بیمار است، گفت: باید راه های برون رفت از این وضعیت بررسی و تلاش کنیم که فعالیت ها به سمت تولید پیش رود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به پتانسیل و ظرفیت استان گیلان در حوزه کشاورزی و گردشگری، گفت: متاسفانه با وجود این ظرفیت ها هنوز محور توسعه این استان مشخص نشده است.

او با بیان اینکه این موضوع به تهیه طرح آمایش سرزمینی بستگی دارد، گفت: سخنگوی دولت قول داده اند طرح آمایش سرزمینی این استان را تهیه کنند.

لاریجانی با تأکید بر کمک و حمایت مجلس شواری اسلامی در تقویت این بخش و رسیدن به خودکفایی در تولید برنج، اظهار کرد: باید با برنامه ریزی چرخه اقتصادی روستاها را فعال کنیم در این زمینه نباید تنها به برنج توجه شود بلکه در کنار این محصول باید مباحث اقتصادی دیگر در روستاها فعال شوند تا درآمد روستاییان افزایش یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسائل و مشکلات حوزه پسماند، برق گیلان، ادامه داد: مسئولان و نمایندگان استان گیلان در این زمینه باید به دنبال سرمایه گذار و حضور بخش خصوصی باشند مجلس نیز کمک هایی از صندوق توسعه روستایی به استان می کند.