شهردار منطقه دو رشت خبر داد:
لایروبی شبکه فاضلاب بازار بزرگ رشت

لایروبی شبکه فاضلاب بازار بزرگ رشت

رشت رویایی – شهردار منطقه دو در بازدید از پروژه لایروبی شبکه فاضلاب بازار بزرگ رشت گفت: شبکه فاضلاب میدان بزرگ بسیار قدیمی و فرسوده است بنابراین باید به‌طور مرتب پاک‌سازی و لایروبی شود.

یعقوب امیری در بازدید از پروژه لایروبی بازار بزرگ رشت، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه گیلان اظهار کرد: متاسفانه در طی سالیان گذشته به ظرفیت‌های نهفته شده در بازار سنتی رشت برای رونق دادن به صنعت گردشگری، توجه نشده و این پتانسیل می‌تواند باعث تحولی چشمگیر در اقتصاد شهر شود که خوشبختانه اجرای پروژه‌های پیاده راه و باز آفرینی بافت قدیمی و تاریخی شهر رشت کمک زیادی به تحقق آن می‌کند.

وی بازار بزرگ را یکی از جلوه‌های گردشگری این شهر نام برد و گفت: شبکه فاضلاب میدان بزرگ بسیار قدیمی و فرسوده است بنابراین باید به‌طور مرتب پاک‌سازی و لایروبی شود.

امیری علت اصلی گرفتگی فاضلاب بازار رشت را استفاده غیراصولی از شبکه فاضلاب توسط اصناف مختلف عنوان کرد و گفت:‌ متاسفانه اصنافی که در این بازار مشغول کسب‌وکار هستند با ریختن چربی، انواع زباله‌های مرغ و ماهی، ماسه، تفاله‌های زیتون، ضایعات میوه و سبزی و… باعث انسداد و پس‌زدگی فاضلاب می‌شوند.

وی در ارتباط با حل مشکل فاضلاب بازار رشت افزود: لوله‌گذاری اصولی، لایروبی منظم و بموقع راه‌حلی است که آب و فاضلاب رشت از انجام آن سرباز می‌زند.

امیری اضافه کرد: برای رفع مشکلات اساسی فاضلاب بازار رشت با توجه اهمیت موضوع در اسرع وقت از طریق شهردار رشت به منظور تعیین ردیف بودجه مشخص برای عملیاتی نمودن پروژه انتقال اقدام خواهیم کرد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz