رشت رویایی- پس از معرفی گوشی های جدید گوگل در مراسم شب گذشته این کمپانی، مشخصات فنی این دستگاه ها به سرعت با سایر رقبا مقایسه شده و حالا کاربران زیادی در انتظار ورود پیکسل و پیکسل ایکس ال گوگل به بازار هستند تا برای خرید آنها اقدام کنند.

[su_frame align=”center”]گوشی پیکسل[/su_frame]

طبق روال همیشگی، در فاصله بسیار کوتاهی پس از عرضه رسمی هر تلفن هوشمند در بازار جهان، این گوشی ها نیز وارد بازار ایران خواهند شد. اما سوال مهمی که باید در انتظار پاسخ آن ماند قیمت گوشی های جدید گوگل است.

طبق آنچه گوگل شب گذشته اعلام کرد، قیمت های در نظر گرفته شده برای Pixel و Pixel XL این کمپانی به صورت زیر هستند:

قیمت گوشی‌های جدید گوگل در ایران چقدر خواهد بود؟

این قیمت ها مربوط به بازارهای خارج از ایران هستند و بازار کشور ما دارای شرایط بسیار متفاوتی نسبت به سایر نقاط جهان است. اما می توان بر اساس تجربیات گذشته پیش بینی هایی درباره این دستگاه ها انجام داد. با در نظر داشتن این که قیمت هر دلار در حدود ۳۵۰۰ تومان خواهد بود، می توان جدول زیر را برای قیمت طبیعی اولین سری از گوشی های خانواده پیکسل که وارد ایران می شوند در نظر گرفت:

قیمت گوشی‌های جدید گوگل در ایران چقدر خواهد بود؟

اما این جدول نیز درست پس از ورود گوشی ها به بازار صادق نخواهد بود و حداقل مدتی در حدود ۲ ماه طول خواهد کشید تا با فروکش کردن جو اولیه، قیمت ها به حالتی طبیعی نزدیک شوند. در نتیجه می توان گفت در روزهای اولیه پس از ورود Pixel و Pixel XL به بازار، مدل ۳۲ گیگابایتی و ۱۲۸ گیگابایتی گوشی کوچکتر به ترتیب در حدود ۲.۵ و ۳ میلیون تومان قیمت خواهند داشت و مدل های ۳۲ و ۱۲۸ گیگابایتی گوشی بزرگتر هم به ترتیب با قیمت هایی در حدود ۳.۲ و ۳.۵ میلیون تومان فروخته خواهند شد. نظر شما درباره این پیش بینی چیست؟

مجله سخت افزار