رشت رویایی ـ مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گیلان گفت که با تلاش مستمر و شبانه روزی ۲۲۹ اکیپ عملیاتی در حال حاضر، تعداد خانوارهای بدون برق استان به پنج هزار و ۳۰۰ خانوار رسیده است.

[su_frame align=”center”]شرکت توزیع نیروی برق گیلان[/su_frame]

حمیدرضا حکمت در این باره به «ایرنا» گفت: این خانوارهای بدون برق به طور عمده در حوزه روستایی شهرهای رشت، خمام، کوچصفهان، آستانه اشرفیه ، لاهیجان و سیاهکل هستند .

او تاکید کرد: اهتمام بر آن است که تا پایان غروب امروز (یکشنبه) برق تمامی شهروندان برقرار شود.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گیلان همچنین به ریزش برف‌روی شبکه‌ها و تاسیسات برق در جریان برف‌روبی توسط مردم اشاره و تاکید کرد: در حال حاضر، مشکل عمده در حوزه مشترکان شهری ریزش برف از بام واحدهای مسکونی و تجاری روی شبکه های توزیع برق است که موجب قطعی مجدد برق می شود.

حکمت از مردم خواست تا از ریختن برف روی شبکه و تاسیسات برق خودداری کنند و هرگونه قطعی برق را به شماره ۱۲۱ و یا ۳۳۶۶۵۰۰۰ اطلاع دهند.

بارش برف جمعه گذشته که در برخی مناطق جلگه‌ای گیلان به بیش از یک متر رسید، به همراه تندباد مشکلاتی را برای مردم استان از جمله قطعی برق بوجود آورد.

از روز گذشته (شنبه) آسمان استان صاف بوده ولی اداره کل هواشناسی گیلان اعلام کرده که تا سه شنبه هفته جاری، یخبندان در استان خواهد بود. از ابتدای بارش برف در گیلان، برق ۲۳۰ هزار مشترک قطع شده بود که تا شب گذشته، این تعداد به ۱۳ هزار مشترک کاهش یافت و تا صبح امروز ، پنج هزار و ۳۰۰ مشترک بدون برق هستند.

استان گیلان یک میلیون و ۳۳۰ هزار مشترک برق دارد.