احمد سیاوش پور

رشت رویایی- رئیس کل دادگستری گیلان از تمهیدات ویژه دستگاه قضایی استان برای رفاه حال مسافران و گردشگران در ایام نوروز خبر داد و گفت: تمامی واحدهای قضایی استان در ایام نوروز با حضور قضات کشیک به صورت ۲۴ ساعته آماده رسیدگی به پرونده های قضایی هستند.

به گزارش ایرنا،  احمد سیاوش پور با اشاره به صدور دستور تشکیل مجتمع های قضایی ویژه تصادفات در شرق و غرب استان گفت: در این مجتمع ها، مراجع رسیدگی به امور تصادفات از قبیل شعب قضایی، پلیس راهور، پزشکی قانونی، شورای حل اختلاف و بیمه ها در یکجا گرد هم آمده اند تا از سرگردانی و اتلاف وقت مسافران جلوگیری شود.

او با بیان اینکه همه ساله در ایام نوروز با افزایش تردد بین شهری، شاهد افزایش سوانح رانندگی نیز هستیم، گفت همه واحدهای قضایی استان در ایام نوروز با حضور قضات کشیک در ساعاتی از صبح و عصر، آماده رسیدگی به پرونده های قضایی از جمله پرونده های تصادفات رانندگی هستند.

رئیس کل دادگستری استان همچنین ادامه داد: برای پرهیز از معطلی مسافران در مراجعه به دادگستری ها، از قضات کشیک خواسته شده است تا رسیدگی به پرونده سوانح رانندگی را در اولویت کار خود قرار دهند.

سیاوش پور گفت: در نوروز قضات کشیک به طور ۲۴ ساعته نیز در دسترس می باشند تا امکان مراجعه و هماهنگی ضابطان قضایی مانند نیروی انتظامی با آنان و در نتیجه تسریع امور مردم فراهم باشد.