قرار گرفتن قطار شهری در بودجه ۹۷ آغاز راهی سخت اما امیدبخش برای توسعه رشت است

رشت رویایی- شهردار رشت قرار گرفتن قطار شهری این کلانشهر در بودجه ۹۷ را به شهروندان تبریک گفت و از نمایندگان رشت در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری این موضوع تشکر کرد.

دکتر نصرتی با اشاره به اینکه پس از مدت‌ها پیگیری سرانجام پروژه قطار شهری رشت در بودجه ۹۷ دولت قرار گرفت مطرح کرد: قرار گیری قطار شهری در بودجه آغاز راهی سخت اما امیدبخش برای توسعه شهر رشت و رضایت شهروندان است.

او با بیان اینکه از امروز باید به دنبال تصویب نقشه ها، مطالعات نهایی و اجرایی شدن کار باشیم اضافه کرد: طی جلسه ای که با معاون عمرانی وزیر کشور در وزارت کشور داشتیم برنامه تراموای رشت و حومه، مورد استقبال معاون عمرانی وزارت کشور قرار گرفت.

دکتر نصرتی با بیان اینکه برنامه قطار شهری رشت و حومه در سه فاز قابلبت اجرایی دارد گفت: اگر به مشکل تامین منابع مالی برنخوریم طی برنامه ای سه تا پنج ساله اجرا خواهد شد.

شهردار کلانشهر رشت به مکاتبات و جلسات برگزار شده به منظور موافقت با قرارگیری قطار شهری رشت در بودجه ۹۷ اشاره کرد و گفت: اواخر آبان سال جاری مکاتباتی با دکتر محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه بودجه کشور، انجام شد و طی آن به ضرورت موضوع قطار شهری پرداخته شد.

او اضافه کرد: پس از آن نیز طی نامه ای در ماه گذشته، که خطاب به رئیس و اعضای کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ مجلس شورای اسلامی ارسال شد، با اشاره به وضعیت ترافیکی شهر رشت خواستار پادار شدن ردیف در بودجه ۹۷ شدیم که در نهایت با پیگیری های نمایندگان محترم رشت در مجلس شورای اسلامی به نتیجه رسید و قطار شهری رشت در بودجه ۹۷ قرار گرفت.

دکتر مسعود نصرتی ضمن تبریک به تمامی شهروندان برای این اتفاق بزرگ در حوزه حمل و نقل و ترافیک کلانشهر رشت، مطرح کرد: تلاش ها و پیگیری های نمایندگان رشت نقش بسزایی در تحقق این مهم داشته است که جای تقدیر و تشکر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *