رشت رویایی – قرارداد تجمیع بیمه شهرداری رشت با بیمه آسیا با حضور دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت، فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورا، مظفر نیکومنش نودهی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا، اسماعیل حاجی‌پور رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت، یاسر صفاکار مدیر حقوقی شهرداری رشت امضا شد.

[su_frame align=”center”]قرارداد تجمیع بیمه‌ای شهرداری رشت با بیمه آسیا[/su_frame]

دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم در این جلسه با اشاره به اینکه تجمیع بیمه‌های شهر رشت به صرف و صلاح شهرداری است و از موازی کاری و فواصلی که ممکن است در حین ارائه خدمت ایجاد شود جلوگیری

می‌کند افزود: شرح خدماتی با این انعقاد قرارداد تعریف می‌شود که تسریع‌کننده امور است.

[su_frame align=”center”]قرارداد تجمیع بیمه‌ای شهرداری رشت با بیمه آسیا[/su_frame]

شهردار رشت گفت: با تدوین این شرح خدمات می‌توان خدمات بهتری به همکاران شهرداری و شهروندان ارائه کرد تا بر این اساس خروجی موثری برای شهر و شهروندان داشته باشیم.

فاطمه شیرزاد نیز در این جلسه با اشاره به اینکه بعد از گذشت چند سال از عمر شورا امروز خرسندیم که تجمیع بیمه شهرداری رشت انجام شد گفت: این دغدغه‌ای بود که همه اعضای شورا داشتند.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی شهروندان را از مهم‌ترین دغدغه‌های بیمه‌ای عنوان کرد و افزود: انعقاد این قرار داد اتفاق مبارکی است که شورای اسلامی بسیار بر آن تاکید داشت.

[su_frame align=”center”]قرارداد تجمیع بیمه‌ای شهرداری رشت با بیمه آسیا[/su_frame]

شیرزاد تصریح کرد: شهرداری رشت به بیمه آسیا اعتماد کرد این اعتمادی است که دو جانبه پیش آمده  است و ان شالله که بتوانیم خدمات مطلوبی را برای کارکنان شهرداری و شهروندان رقم بزنیم و از شهردار رشت و همکاران خود در شورا که پیگیر این امر بودند تشکر و قدردانی دارم.

یاسر صفاکار مدیر حقوقی شهرداری رشت نیز در این جلسه توضیحاتی در مورد شرح خدمات این انعقاد قرارداد ارائه داد و گفت: در پایان فروردین ماه ۹۵ مناقصه تجمع بیمه‌ای بر اساس مصوبه شورای اسلامی رشت برگزار شد و ارزیابی‌ها انجام شد و قیمت‌ها بازگشایی شد و در نهایت بیمه آسیا به عنوان برنده مناقصه معرفی شد.

وی افزود: طرح تجمیعی بر اساس اسناد مناقصه و قراردادی که منعقد می‌شود شامل پوشش‌های بیمه‌ای از جمله بیمه مسکونی کلیه منازل مسکونی شهر رشت؛ بیمه جامع مسئولیت شهری، بیمه تکمیلی درمان کارکنان شهرداری رشت، بیمه عمرو حادثه کارکنان  و بیمه مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان آتش نشانی و بیمه مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان سازمان عمران و بیمه خودروهای شهرداری است.

[su_frame align=”center”]قرارداد تجمیع بیمه‌ای شهرداری رشت با بیمه آسیا[/su_frame]

او گفت: مجموع قیمت بیمه ۳۰ میلیارد ریال معادل سه میلیارد تومان است که به ریز بابت درمان کارکنان بالغ بر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و بیمه عمر کارکنان و حوادث آنها به ترتیب ۵۴ میلیون و ۱۷ میلیون تومان است.

مدیر حقوقی شهرداری رشت مبلغ بیمه جامع مسئولیت شهری را در حدود ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: بیمه آتش سوزی حدود ۴۱ میلیون تومان برای ساختمان‌های شهرداری و منازل مسکونی شهر رشت ۴۸۰ میلیون تومان است.

صفاکار گفت: این تجمیع سه مزیت دارد ما قبلاً انعقاد قرارداد جزیره ای داشته‌ایم و سیاست متمرکزی در مقابل شرکت‌های بیمه‌ای رخ نمی‌داد اکنون این توافق انجام شده است که بیمه آسیا در ارائه خدمات مشاوره‌ای و اطلاع‌رسانی به شهروندان برنامه‌ریزی کند.

او بیمه مسئولیت شهری و آتش‌سوزی منازل مسکونی را از عواید این تجمیع اعلام کرد و گفت: ضمناً تمام کارکنان شهرداری از بیمه عمر و حادثه و تکمیلی برخوردار می‌شوند.

پور سعید رئیس شعبات بیمه آسیا در گیلان در این جلسه با اشاره به اینکه بیمه آسیا بزرگ‌ترین بیمه خصوصی کشور است گفت: این شرکت در بین شرکت‌های خصوصی و خدماتی رتبه اول را دارد.

وی با بیان اینکه یکی از رسالت‌های بزرگ بیمه آسیا ارتقای ضریب نفوذ بیمه است تصریح کرد: از اینکه به عنوان بیمه گر در خدمت شهرداری هستیم بسیار خرسندیم و این اهتمام از جانب ما است که در رشته‌های دیگر بیمه‌ای مانند عمر پس‌انداز به عنوان یک سرمایه‌گذاری مطلوب در خدمت شهروندان باشیم.