قدردانی فرزند استاد ابتهاج از شورای شهر رشت

خانه هوشنگ ابتهاجرشت رویایی- یلدا ابتهاج فرزند استاد امیر هوشنگ ابتهاج متخلص به ه.ا.سایه در واکنش به انتشار خبر تصویب دو فوریت الزام شهرداری رشت به خرید خانه مادری ایشان در این شهر و تبدیل آن به بنیاد شعر و ادب سایه ، از شورای اسلامی شهر رشت قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا، او دوشنبه شب با بیان اینکه ثمره نیک این اقدام به حتم نصیب آیندگان و مردمان سرزمینمان خواهد بود، اضافه کرد: اگر طالب گنجید به ویرانه بگردید.

ابتهاج ادامه داد: دو خانه از سایه یکی خانه مادری در رشت که سایه در آن بدنیا آمده و اولین شعرهایش را در آن سروده و دیگری خانه ارغوان در تهران به یادگار مانده است.

او مطرح کرد: خوشحالم که با حفظ این مکان، خانه ای با نام سایه برای شعر، فرهنگ و هنر برپا خواهد شد، امیدوارم همانطور که گیلانی ها پیشقدم شدند، در تهران هم برای نگه داری خانه ارغوان اقدامات لازم انجام شود.

او ادامه داد: خبر منتشر شده مبنی بر تصویب دو فوریت الزام شهرداری رشت به خرید خانه مادری سایه در این شهر و تبدیل آن به بنیاد شعر و ادب سایه، به حضور استاد نیز رسیده است.

عصر امروز (دوشنبه) در ۹۰ سالگی استاد امیر هوشنگ ابتهاج دو فوریت الزام شهرداری رشت به خرید خانه مادری ایشان و تبدیل آن به بنیاد شعر و ادب سایه با رای قاطع اعضای شورای شهر تصویب شد.

ابتدای محله استادسرای رشت خانه مادری امیرهوشنگ ابتهاج و همچنین محل تولد پسر خاله او گلچین گیلانی است؛ امیر هوشنگ ابتهاج متخلص به ه.ا.سایه شاعر و غزلسرای معاصر، زاده ششم اسفندماه ۱۳۰۶ در رشت است و سرایش های پرنیانی اش از گیلان، آرام و ملایم ترجمان جهان می شود تا هم امروز که برای فرزندان ادب اندیش این آب و خاک تبدیل به اسطوره ای سترگ در شعر معاصر این سرزمین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *