رشت رویایی- پسرعمه‌ای که بعد از ده روز اقامت در منزل پسر دایی‌اش، وی را با ضربه چاقو به قتل رسانده بود خود را تسلیم پلیس کرد.

[su_frame align=”center”]قتل پسرعمه بعد از ده روز میهمانی[/su_frame]

خبرگزاری فارس: در ساعت ۰۵:۴۵ مورخه ۲۵ اردیبهشت ۹۵ و از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره جنایت در منطقه سعادت آباد – میدان بهرود به کلانتری ۱۶۳ ولنجک اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با حضور تیم بررسی صحنه جنایت اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد که مقتول به علت ورود جسم تیز به ناحیه چپ سینه و جراحت شدید به ناحیه حیاتی بدن (قلب) فوت نموده است.

همسر مقتول که طی تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ کشته شدن همسرش بنام کاظم. الف (۵۰ ساله) را به پلیس اطلاع داده بود، پس از حضور در اداره دهم پلیس آگاهی ضمن معرفی پسرعمه همسرش بنام محمدهادی. م (۴۸ ساله) به عنوان عامل جنایت به کارآگاهان گفت: پسرعمه همسرم (محمدهادی) از حدود ۱۰ شب قبل از جنایت به‌عنوان میهمان به خانه ما آمده بود.

شب دهم (۲۴ اردیبهشت ۹۵) محمدهادی به همراه ما به مراسم عروسی یکی از بستگان آمد.

در ساعت ۲۳:۰۰ و با پایان مراسم جشن عروسی، هر سه نفرمان مجدداً به خانه بازگشتیم؛ من و مادرم جهت استراحت به یکی از اتاق‌ها و محمدهادی نیز به همراه همسرم به اتاقی دیگر رفتند.

حدوداً ساعت ۰۵:۳۰ با شنیدن صدای درگیری بیدار شده و به سمت اتاقی که همسرم به همراه محمدهادی در آنجا خوابیده بودند، رفتم.

پس از باز کردن درب اتاق، ناگهان محمدهای را بر روی سینه همسرم مشاهده کرده که دستانش را بر روی دهان همسرم قرار داشت؛ از شدت ترس شروع به جیغ کشیدن کردم که محمدهادی با اسلحه کمری و چاقوی خون آلود به سمت من حمله ور شد و مرا مجبور به سکوت کرد؛ وی پس از سرقت تمامی طلا و جواهرات داخل دستانم و همچنین سایر طلاجات و وجوه نقد داخل خانه به سرعت از خانه خارج شد؛ پس از رفتن وی به سرعت خودم را به بالای سر همسرم رساندم اما او دیگر زنده نبود.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان با شناسایی اعضای خانواده مقتول به تحقیق از آنها پرداختند.

همچنین همزمان با انجام تحقیقات از خانواده متهم، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی اقدام به ارائه مشاوره به اعضای خانواده متهم جهت همکاری آنها با پلیس کردند؛ سرانجام در مورخه ۳ خرداد ۹۵، متهم با مراجعه به اداره دهم خودش را به‌عنوان قاتل معرفی کرد.

متهم در اعترافات اولیه با انکار همراه داشتن هرگونه اسلحه کمری با طرح ادعای مصرف قرص‌های روانگردان در شب جنایت به کارآگاهان گفت: با معرفی مقتول در یک شرکت خصوصی مشغول بکار شده و در آنجا کار می‌کردم اما پس از گذشت تنها چند روز، مدیر شرکت با من تسویه حساب کرد و من مجدداً بیکار شدم.

به اصرار مقتول، چند روزی در منزل ایشان بودم تا اینکه روز جمعه مقتول و همسرش به عروسی دعوت شدند؛ پیش از رفتن به عروسی برای تهیه شربت و قرص متادون به مطب پزشک رفته بودم اما مطب بسته بود.

پس از خارج شدن از مطب، چند فروشنده مواد با مشاهده حالت پریشان من به من پیشنهاد مصرف مواد کردند اما به آنها گفتم که در حال ترک هستم به همین دلیل آنها یک قرص [روانگردان] به من دادند.

پس از بازگشت از عروسی، اقدام به خوردن قرص کرده و پس از مدت کوتاهی، دیگر نمی‌دانم که چگونه اقدام به ارتکاب جنایت و سرقت کردم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: تحقیقات جهت بررسی صحت اظهارات متهم در مراحل ابتدایی و مقدماتی قرار دارد.

سرهنگ حمید مکرم خاطرنشان کرد: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر شد و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و مشخص شدن انگیزه اصلی جنایت در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.