[su_frame align=”center”]55526333[/su_frame]

رشت رویایی- فیلم مستند «رشت، خاطره یک شهر بارانی» به کارگردانی محمود اَریب که در جشنواره فیلمهای توریستی و زیست محیطی شورت کات در مرکز فرهنگی شهر ایبجییا در شمال بلگراد پایتخت کشور صربستان برگزیده بخش توریسم بین الملل شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری رشت در این خصوص گفت: جشنواره شورت کات صربستان که با حمایت شهرداری شهر ایبجییا برگزار می شود، حمایت از فیلمسازان و هنرمندان مستقل و گسترش فرهنگ توریسم و حفاظت از محیط زیست و پاسداشت زندگی را هدف و موضوع جشنواره سالانه خود قرار داده است.

مدیر اجرایی پروژه هنری ساخت فیلم ” رشت ، خاطه یک شهر بارانی “گفت: این فیلم ۱۰ دقیقه ای به زبان انگلیسی تهیه شده است و روایت تاریخی و حال شهر است و مزیت های توریستی رشت را به نمایش می گذارد. این فیلم راوی تغییرات و پوست اندازی شهر از رشت تاریخی تا رشت امروز است که در راستای معرفی شهر رشت در همایش ها و کنفرانس های و نشست های بین المللی استفاده می شود.

فاطمه قدیمی گفت:  این فیلم پیش از این در کنفرانس بین المللی سالانه شبکه شهر های خلاق جهان، یونسکو در کشور سوئد و هفته فرهنگی هنرمندان ایران در دانشگاه سینما و تئاتر تفلیس و تالار فرهنگی شهر باتومی در کشور گرجستان نیز به نمایش در آمده بود.

او گفت: رسالت مجموعه مدیریت شهری رشت شناسایی افراد خلاق و حمایت از آنها و مشارکت در زمینه های مختلف است . در همین راستا گروهی از هنرمندان و افراد خلاق این شهر در تهیه فیلم ” رشت، خاطره یک شهر بارانی ” همراهی نمودند از جمله : کارگردان و مجری طرح : محمود اریب ، تصویر برداران: مجتبی کوه کن ، حسین بدر طالعی ، نویسنده : کیهان خانجانی ، مترجم و گوینده : دکتر سید اسماعیل اَریب ، موسیقی : مسعود دلجو ، مدیر تولید : کوروش رنجبر ، تدوین: محمود اریب ، البرز پورصیاد و شرکت تولید کننده: شرکت فیلم سازی سیکا فیلم آوا که در مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت تهیه شده است .

قدیمی در پایان گفت: امید است در مسیر برند سازی هویتی و انسانی شهر رشت روز به روز شاهد موفقیت های بیشتر افراد خلاق باشیم .