فوق‌دیپلمی که سه سال پزشک یک بیمارستان بود

 

جرم - پزشک

رشت رویایی- دانش‌آموخته مقطع فوق‌دیپلم مدت ۲ سال است خود را جای پزشک معرفی کرده و دریکی از بیمارستان‌ها مشغول فعالیت بوده است.

به گزارش تابناک، در بیمارستان ۲۲ بهمن مسجدسلیمان از سال ۹۳ تاکنون پزشکی با نام «علیرضا دیدار» در حال فعالیت، معاینه و درمان بیماران بوده است؛ پزشکی که همواره تعداد زیادی از مراجعان از کیفیت کارش شاکی بودند ولی کسی به شکایت‌های آنها رسیدگی نمی‌کند تا هویت واقعی این پزشک برای مدت ۲ سال پنهان بماند و او آزادانه به شغل پزشکی خود ادامه دهد.

بااین‌حال وقوع یک فقره مرگ مشکوک در بیمارستان ۲۲ بهمن مسجدسلیمان زمینه‌ساز این موضوع می‌شود که مأموران پلیس آگاهی استان خوزستان به این مرگ مشکوک شوند و درنهایت بررسی‌های آنها اثبات می‌کند، دلیل مرگ رخ‌داده نه بیماری بلکه معالجه و درمان اشتباه پزشک بیمارستان بوده است.

بررسی‌های بیشتر بر روی پزشک مذکور برای مأموران پلیس آگاهی این مهم را به اثبات می‌رساند که این فرد نه تنها پزشک نیست بلکه یک دانش‌آموخته مقطع فوق‌دیپلم بانام «ناصر نصیری» است که در کنار «دکتر علیرضا دیدار» به‌عنوان پرستار همکاری کرده است و پس از فوت او به دلیل شباهتی که به هم داشتند با مدارک و عنوان پزشک فوت‌شده چه در بیمارستان و چه در مطب خصوصی مشغول به فعالیت شده است.

دراین‌باره سرهنگ کارآگاه “علی حسینی” گفت: با وقوع یک فقره فوت مشکوک در بیمارستان ۲۲ بهمن، مأمورین پلیس آگاهی با تشکیل تیم ویژه ای‌ای از کارآگاهان زبده نسبت به بررسی موضوع پرداخته و طی تحقیق صورت گرفته مشخص شد متوفی چند روز قبل از فوت جهت درمان به بیمارستان انتقال داده شده و مورد معالجه قرار گرفته است.

او افزود: مأمورین اعزامی با انجام تحقیقات کامل و فنی از کارکنان بیمارستان مذکور، پس از هماهنگی قضایی نسبت به احضار پزشک معالج متوفی به‌عنوان مطلع و انجام تحقیقات کارشناسانه در خصوص وی اقدام کردند تا اینکه با شگردهای خاص متوجه عدم انطباق هویت اصلی پزشک با مدارک وی شدند و با ادامه تحقیقات معلوم شد هویت این پزشک جعلی است. هویت اعلامی این فرد نیز پزشک بوده است اما چند سال قبل فوت‌شده و این فرد جاعل از مدارک وی سوءاستفاده و آزادانه به طبابت پرداخته است.

فرمانده انتظامی شهرستان مسجدسلیمان در پایان ضمن تقدیر از زحمات قوه قضائیه در صدور به‌موقع دستورات قضائی گفت: شایسته است کلیه ادارات دولتی نسبت به احراز هویت کارکنان جدیدالورود اقدام و شهروندان عزیز هر نوع موارد مشکوک را با پلیس ۱۱۰ درمیان بگذارند.

 

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz