فوتبالیست‌های محکوم

عجیب‌ترین پرونده‌هایی که کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال با همین سن کم به آنها ورود پیدا کرده است.

از حدود دو سال پیش کمیته اخلاق توجهش را از مسائل بنیادی‌تر و با اهمیت‌تری مانند فرهنگ سازی و فسادزدایی از مسائل فوتبالی، به برخورد با بازیکنان متخلف معطوف کرده است؛ برخوردهایی که گاهی درست بودند اما به صدور حکم و نتیجه نرسیدند و گاهی آنقدر عجیب بودند که آدم را انگشت به دهان نگه می‌داشتند.

فوتبالیست‌های محکوم

بهمن ۹۳: نیلسون کوره آ
کمیته اخلاق در حالی دروازه بان سابق پرسپولیس را به این کمیته احضار کرد که یکی از عجیب‌ترین اتهامات ممکن علیه گلر پرسپولیس مطرح شده بود.

خبرهای رسیده حکایت از آن داشت که بازیکن پرسپولیس که آن روزها ساکن یکی از آپارتمان‌های خیابان فرشته بود، در آسانسور به اذیت و آزار یکی از همسایه‌ها متهم شده است. هر چند هیچ حکمی در این خصوص صادر نشد و خیلی ها از مماشات کمیته اخلاق با پرسپولیس علی دایی خبر دادند که در کورس قهرمانی قرار داشت.

فوتبالیست‌های محکوم

مرداد ۹۴: جاسم کرار
بازیکن استقلال به خاطر اظهارات نسنجیده‌اش درباره فوتبال ایران به محرومیتی عجیب محکوم شد؛ محکومیتی که با پادرمیانی باشگاه استقلال لغو شد و هیچ وقت جنبه اجرایی پیدا نکرد. کرار با وجود محرومیت در ایران، این فصل بازیکن تراکتور است.

فوتبالیست‌های محکوم

شهریور ۹۴: اشکان دژاگه
اشکان دژاگه که ایام شباب و جوانی را در خارج از ایران به سر برده و در فرهنگ اروپایی زندگی کرده بود، پیش از دیدار با گوام با این تذکر روبرو شد که خالکوبی‌هایش را بپوشاند.

ستاره تیم ملی با وجود بستن ساق دست، چند هفته بعد به کمیته اخلاق فرا خوانده شد. آنها در حالی به خالکوبی‌های دژاگه واکنش نشان داده بودند که نسبت به خالکوبی‌های حنیف عمران زاده، شیث رضایی، پیام صادقیان، بنگر، برهانی و خیلی‌های دیگر اهمیتی نمی‌دادند.

فوتبالیست‌های محکوم

خرداد ۹۵: سوشا مکانی
کمیته اخلاق چند هفته بعد از آزادی سوشا مکانی از زندان این بار او را با حکم دیگری روبرو کرد؛ محرومیت گلر پرسپولیس از ادامه بازی‌ های فصل و طبیعتا از دست رفتن قهرمانی پرسپولیس در روز آخر، به خاطر پوشیدن شلوار زردرنگ، حکم سختگیرانه‌ای به نظر می‌رسید.

حکمی که معنای واضحی داشت: کمیته اخلاق به شما اجازه نمی‌دهد هر لباسی که دوست دارید، بپوشید.

فوتبالیست‌های محکوم

مهر ۹۵: محسن فروزان
دروازه‌بان سابق استقلال بدون شک پذیرای عجیب‌ترین حکم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال شده است. گلر این فصل خونه به خونه بابل، به خاطر انتشار عکس مراسم ازدواجش در صفحه اجتماعی اینستاگرامش با محرومیتی سه ماهه روبرو شد.

فوتبالیست‌های محکوم

آذر ۹۵: مهدی رحمتی
عکس مهدی رحمتی و سه نفر دیگر از بازیکنان استقلال کنار یکی از هواداران در اردوی این تیم در ایروان مشکل‌ساز شد. کمیته اخلاق در حالی که مهدی رحمتی را به بی‌توجهی به اخطارها متهم کرده بود، گلر استقلال را تهدید به محرومیت کرد؛ نکته عجیب اینجاست که سه نفر دیگر از بازیکنان استقلال هم توی این عکس حضور داشتند که ظاهرا برای کمیته اخلاق اهمیتی نداشت.

هفته نامه همشهری جوان

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz