جمشید پور در گفت و گو با رشت رویایی خبر داد:
فعالیت ۱۱ خودرو برقی برای جابجایی سالمندان و افراد کم توان در پیاده راه

رشت رویایی- معاون حمل و نقل و امور زیر بنایی شهرداری رشت از فعالیت ۱۱ خودروی برقی در پیاده راه‌های منتهی به میدان شهرداری رشت خبر داد.

فرامرز جمشیدپور

مهندس فرامرز جمشیدپور گفت: برای این که طول مسیر این پیاده راه‌ها زیاد است، ما شش مسیر اضطراری برای عبور این خودروها و همچنین اورژانس و ساکنین کوچه‌های بن‌بست محدوده‌ی پیاده راه و همینطور برای عبور دستگاه‌های خدمات رسان به این محدوده گرفتیم. علاوه بر این‌ها چون طول مسیر زیاد است برای اینکه نا توانان و کم توا نان جسمی بتوانند از فضای این پیاده راه استفاده کنند و به بازار سر بزنند، همچنین کسایی که مریض هستند و افراد مسن و یا حتی گردشگرها که می‌خواهند از فضای مناسب میدان شهرداری و بازار بهره‌مند بشوند، خودروهای برقی را پیش بینی و خریداری کردیم تا این افراد سوار خودرو باشند و بتوانند راحت رفت و آمد کنند.

او همچنین گفت: این خودروهای برقی که سازگار با محیط زیست هستند از همان جایی که اتوبوس مسافران را پیاده می‌کند، می‌توانند مردم را به سمت محدوده مرکزی شهر که میدان شهرداری و بازار رشت است، هدایت کنند.

خودرو برقی

معاون حمل و نقل و امور زیر بنایی شهر داری رشت درباره ویژگی‌های این خودروها گفت: این خودروهای برقی که در نظر گرفتیم ۲ تا ۱۴ نفره هستند. در فاز اول ۱۱ دستگاه گرفته شده که با هزینه ۶۵۰ میلیون تومان خریداری شده و در فاز دوم با توجه به نیازی که داریم احتمالاً این میزان به دو برابر هم خواهد رسید و همه‌ی محدوده‌ی پیاده راه‌ها را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.

مهندس جمشید پور تاکید کرد: جابه جایی با این خودروها فعلاً به صورت رایگان است، ولی در آینده احتمالاً قیمت اندکی در نظر می‌گیریم تا هزینه‌های مربوط به راننده و خود هزینه‌های استهلاک خودرو تأمین شود.

خودرو برقی

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz